Serie A: Η Σαλερνιτάνα γκρέμισε τα όνειρά της Σασουόλο στο 90+1΄ - Δείτε τα γκολ

Η Σασουόλο μέχρι το 90΄κρατούσε ένα κομβικό τρίποντο στα χέρια, αλλά η ουραγός Σαλερνιτάνα ισοφάρισε σε 2-2 στις καθυστερήσεις και την κράτησε εντός επικίνδυνης ζώνης

MixCollage-06-Apr-2024-12-45-AM-8995
Η Σασουόλο ήθελε πάση θυσία ένα μεγάλο διπλό στο «Stadio Arechi» του Σαλέρνο για να ξεφύγει μετά από καιρό πάνω απ' την επικίνδυνη ζώνη, έβαλε τις βάσεις με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, όμως η Σαλερνιτάνα δεν... παράτησε το ματς και στις καθυστερήσεις «έκλεψε» τον ένα βαθμό με το τελικό 2-2, «τραβώντας» μαζί της στη Serie B τους φιλοξενούμενους.

Τα γκολ των Λοριεντέ (37') και Μπαϊράμι (44') έδωσαν ένα πολύ σημαντικό προβαδισμα στη Σασουόλο λίγο πριν φύγει το ημίχρονο, με το VAR μάλιστα να ακυρώνει κι άλλο ένα τέρμα του Πιναμόντι στο 29'. Οι γηπεδούχοι, αν και κατά 99% μοιάζουν... καταδικασμένοι σε υποβιβασμό, μείωσαν στο 52' με πέναλτι του πολύπειρου Καντρέβα και στο 90'+1' πήραν τον πρώτο βαθμό τους μετά από τρία σερί ματς με το γκολ του Ματζιόρε.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d0chj3xaurs9)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 31ης αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Σαλερνιτάνα-Σασουόλο 2-2 (52΄ πέν. Καντρέβα, 90΄+1΄ Ματζιόρε - 37΄ Λοριεντέ, 44΄ Μπαϊράμι)