Νάγκετς - Ράπτορς 125-119: Ο Γιόκιτς έφτασε τα 21 triple-doubles - Δείτε βίντεο
Οι Ντένβερ Νάγκετς (45-20) επιβλήθηκαν των Τορόντο Ράπτορς (23-42) με 125-119 διεκδικώντας την πρώτη θέση της κατάταξης στη Δύση ενώ ο Νίκολα Γιόκιτς ήταν «τριπλός» για 21η φορά φέτος
Οι Νάγκετς βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 21 πόντους στις αρχές της τρίτης περιόδου όμως ολοκλήρωσαν την ανατροπή και επικράτησαν των Ράπτορς με 125-119, βελτιώνοντας το ρεκόρ τους σε 45-20 και συνεχίζουν από τη δεύτερη θέση της κατάταξης στη Δύση πίσω από τους πρωτοπόρους Θάντερ (45-19).
Ο Τζαμάλ Μάρεϊ πέτυχε τους 12 από τους 26 πόντους του στην τέταρτη περίοδο και μοίρασε 12 ασίστ ενώ σε ό,τι αφορά τον Νίκολα Γιόκιτς, τελείωσε τον αγώνα με 35 πόντους, 17 ριμπάουντ, 12 ασίστ και έξι κλεψίματα (season-high), κάνοντας triple-double για 21η φορά φέτος!
Πλέον οι Νάγκετς έχουν εννιά νίκες σε 10 αγώνες μετά από το All-Star break. Για τους Καναδούς, ο Τζοντάι Πόρτερ έκανε ρεκόρ καριέρας με 14 πόντους, ο Κέλι Ολίνικ πρόσθεσε 24 πόντους και ο Μπρους Μπράουν έκανε double-double με 13 πόντους και 10 ριμπάουντ.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.