Ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας,που έπαιζε υπό το βλέμμα της συντρόφου του Πάουλα Μπαντόσα, επικράτησε σε 1.18' 6-3,6-3 του Αμερικανού Φράνσις Τιαφό που ήταν ο κακός του δαίμονας.
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-czqbs6p9gcix)
Κλείσιμο
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-czqazvvd96pd)
Πλέον θα παίξει για την οχτάδα την Τρίτη με Ρούμπλεφ ή Λεχέτσκα.
Ο αγώνας
Στο 1ο σετ ο Τσιτσιπάς έφτασε με μπρέικ στο 2-0 και με νέο μπρέικ στο 5-1. Ο Αμερικανός αντέδρασε πήρε πίσω το ένα μπρέικ (5-2) αλλά ο Έλληνας με το σερβίς του έκλεισε το σετ στο 6-3.
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-czqb2xj9tint)
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-czqa6rv8i3up)
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς είχε άλλο ένα μπρέικ στο 2ο (2-1) και χωρίς να απειληθεί έκλεισε και το 2ο σετ με 6-3.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.