Στίβος: Καλύτερη φετινή επίδοση με 5,72 μ. από τον Καραλή στο Κλερμόν Φεράν - Βίντεο
Ο Εμμανουήλ Καραλής έχει προγραμματίσει έναν ακόμη αγώνα στη Γαλλία πριν από το Παγκόσμιο πρωτάθλημα, για το Σάββατο (24/2) στο Ρουέν
Μια εβδομάδα πριν το ταξίδι του στη Γλασκόβη για την συμμετοχή του στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα ο Εμμανουήλ Καραλής έδειξε ότι βρίσκει τον ρυθμό του.
Ο 24χρονος άλτης του επί κοντώ την Πέμπτη (22/2) το βράδυ αγωνίστηκε στο μίτινγκ του Κλερμόν Φεράν και ξεπερνώντας τα 5,72 μ. βελτίωσε τη φετινή του επίδοση κατά δύο εκατοστά.
Ο “ασημένιος” πέρυσι στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κλειστού της Κωνσταντινούπολης είχε και ένα πολύ καλό άλμα στα 5,82 μ. που ήταν “περασμένο” όμως στο κατέβασμα του, ακούμπησε τον πήχη και αυτός έφυγε από τους στηλοβάτες. Ο άλτης που προπονείται με τον πατέρα του Χάρη Καραλή, προηγουμένως είχε ξεπέρασε και τα 5,52 μ. που ήταν το αρχικό ύψος στο μίτινγκ.
Ο Εμμανουήλ Καραλής έχει προγραμματίσει έναν ακόμη αγώνα στη Γαλλία πριν από το Παγκόσμιο πρωτάθλημα, για το Σάββατο (24/2) στο Ρουέν.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.