NBA: Εμφατικά διπλά για Κλίπερς και Πέισερς, δυσκολεύτηκαν οι Νάγκετς

Οι Κλίπερς πέρασαν νικηφόρα από τους Μαϊάμι Χιτ με 103-95, οι Πέισερς έκαναν το διπλό επί των Χόρνετς με 115-99, οι Τϊμπεγουλβς ήταν άνετοι κόντρα στους Ρόκετς με 111-90 ενώ οι Νάγκετς νίκησαν τους Μπλέιζερς 112-103

nba_results_xr
Οι Λος Άντζελες Κλίπερς σημείωσαν μεγάλο διπλό στην έδρα των Μαϊάμι Χιτ, επικρατώντας με 103-95, σε ένα ματς όπου Λέοναρντ ηγήθηκε της επίθεσης των νικητών με 25 πόντους σε 34:50 λεπτά συμμετοχής.

Miami Heat vs Los Angeles Clippers Full Game Highlights | February 4, 2024 | FreeDawkins

Ο Τζέιμς Χάρντεν κόντρα στους περυσινούς φιναλίστ κατάφερε να κάνει double double με 21 πόντους και 11 ασίστ σε 41:38 εντός παρκέ, ο Κόφεϊ ακολούθησε στους 16 πόντους ενώ ο Πολ Τζορτζ στους 15.

Από την πλευρά των γηπεδούχων, ο Τζίμι Μπάτλερ είχε 21 πόντους, ο Τέρι Ροζιέρ 17, με 14 τελείωσαν την αναμέτρηση οι Αντεμπάγιο και Ρίτσαρντσον ενώ με 11 ο Μαρτίν.

Τα δωδεκάλεπτα: 22-19, 43-43, 67-69, 95-103

Εμφατικό διπλό των Πέισερς

Οι Σάρλοτ Χόρνετς υποδέχτηκαν τους Ιντιάνα Πέισερς, με τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν να επιβληθούν με 115-99, με το νέο τους μεταγραφικό απόκτημα για μία ακόμη φορά να πρωταγωνιστεί.

Indiana Pacers vs Charlotte Hornets Full Game Highlights | Feb 4 | 2024 NBA Season

Πιο συγκεκριμένα, ο Πασκάλ Σιάκαμ ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας συνολικά 25 πόντους σε 35:16 λεπτά εντός παρκέ. Ο Νέσμιθ ακολούθησε στους 22, ο Χαλιμπέρτον είχε 17, ο Τέρνερ 16, ο Μαθουρίν 14 και ο Τζέιλεν Σμιθ 10.

Για τους γηπεδούχους αυτός που ξεχώρισε ήταν ο Μπράντον Μίλερ που τελείωσε το ματς με 35 πόντους, ο Γουάσινγκτον είχε 22, ο Μάιλς Μπρίτζις 19, ενώ ο Ρίτσαρντς τελείωσε με 12.

Τα δωδεκάλεπτα: 13-26, 44-55, 76-91, 99-115

Άνετη επικράτηση των Τίμπεργουλβς

Οι Μινεσότα Τίμπεργουλβς δεν δυσκολεύτηκαν ιδιαίτερα στον εντός έδρας αγώνα με αντίπαλο τους Χιούστον Ρόκετς και πανηγύρισαν τη νίκη με 111-90.

Houston Rockets vs Minnesota Timberwolves - Full Game Highlights | February 4, 2024 NBA Season

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές αναδείχθηκε ο Άντονι Έντουαρντς που είχε συνολικά 32 πόντους. Αμέσως επόμενος στη λίστα των σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Ρούντι Γκομπέρ με 17 πόντους, ο Καρ Άντονι Τάουνς είχε 14 και ο Ναζ Ρέιντ 13.

Για τους φιλοξενούμενους, ο Σενγκούν ξεχώρισε έχοντας 15 πόντους, στους 14 ακολούθησε ο Γουίτμορ ενώ με 11 τελείωσε το παιχνίδι ο ΦανΦλίτ.

Τα δωδεκάλεπτα: 31-23, 48-44, 80-64, 111-90

Ο Γιόκιτς, όπως πάντα, σε ρόλο οδηγού για τους Νάγκετς

Οι Ντένβερ Νάγκετς υποδέχτηκαν τους Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς και κατάφεραν να επιβληθούν εντός έδρας με 112-103.

Denver Nuggets vs Portland Trail Blazers Full Game Highlights | Feb 4 | 2024 NBA Season

Πρώτος σκόρερ για τους περυσινούς πρωταθλητές, ο Νίκολα Γιόκιτς με 29 πόντους σε 34:14 λεπτά εντός παρκέ. Ο Τζαμάλ Μάρεϊ είχε 21, Πόρτερ, Γκόρντον και Γουάτσον ακολούθησαν στους 12 ενώ ο Κάλντγουελ Πόουπ είχε 11.

Από την πλευρά των φιλοξενούμενων, ο Έιτον είχε 27 πόντους, πολύ κοντά του βρέθηκε ο Σίμονς με 26, ο Χέντερσον είχε 14 ενώ ο Καμαρά ολοκλήρωσε με 10.

Τα δωδεκάλεπτα: 25-37, 60-63, 86-84, 112-103

Καιρός: Οι Αλκυονίδες φέρνουν 20άρια - Πόσο θα διαρκέσουν, αναλυτική πρόγνωση

Βόμβα στο υπουργείο Εργασίας: Φόβοι για δεύτερο χτύπημα όσο καθυστερεί η ανάληψη ευθύνης - Πού στρέφονται οι έρευνες

Ηλίας Μαροσούλης: Ο Λιάκος από το Διάσελο που έγινε κυρίαρχος της νύχτας