Serie A: Σούπερ ανατροπή από τη Λέτσε στις καθυστερήσεις, 3-2 τη Φιορεντίνα - Δείτε τα γκολ

Οι γηπεδούχοι σε 120 δευτερόλεπτα... σόκαραν τους φιλοξενούμενους και τους έκοψαν το δρόμο για το Champions League

MixCollage-03-Feb-2024-04-40-AM-1969
Η Φιορεντίνα κρατούσε ως το πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ένα πολύτιμο προβάδισμα κι ένα μεγάλο διπλό στο «Stadio via del Mare» του Λέτσε που θα τους ανέβαζε στην 4η θέση κι εντός των «εισιτηρίων» του Champions League, όμως οι γηπεδούχοι με μία απίθανη ανατροπή στις καθυστερήσεις κατάφεραν να επικρατήσουν με 3-2, «παγώνοντας» τους «βιόλα».

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cyuyb9wmljex)

Σε ένα καταπληκτικό παιχνίδι, γεμάτο από ανατροπές, με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 23ης αγωνιστικής στη Serie A, η Λέτσε πήρε πρώτη «κεφάλι» στο σκορ στο 17' με τον Ουντίν.

Η ομάδα της Φλωρεντίας κατάφερε να «γυρίσει» το ματς στο δεύτερο μέρος με τα τέρματα των Μαντραγκόρα και Μπελτράν, όμως στις καθυστερήσεις ήρθε το απόλυτο... σοκ. Ο Πίκολι στο 90'+1' κι ο Ντοργκού στο αμέσως επόμενο λεπτό έφεραν ξανά μπροστά στο σκορ τη Λέτσε, που πανηγύρισε την πρώτη νίκη της έπειτα από 6 σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα (1 ισοπαλία, 5 ήττες), παίρνοντας μεγάλη βαθμολογική «ανάσα».

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ της 23ης αγωνιστικής και η βαθμολογία της Serie A έχουν ως εξής:

Λέτσε-Φιορεντίνα 3-2 (17΄ Ουντίν, 90΄+1΄ Πίκολι, 90΄+2΄ Ντοργκού - 50΄ Μαντραγκόρα, 68΄ Μπελτράν)