Serie A: Ο Βλάχοβιτς κράτησε τη Γιουβέντους σε επαφή με κορυφή, 3-0 τη Σασουόλο - Δείτε τα γκολ

Χάρη σε ντοπιέτα του 23χρονου Σέρβου επιθετικού και με τον Κιέζα να βάζει το κερασάκι στην τούρτα, η Μεγάλη Κυρία βρέθηκε ξανά στο -2 από την πρωτοπόρο Ίντερ

MixCollage-17-Jan-2024-12-09-AM-4449
Ακάθεκτη στο κυνήγι της Ίντερ η Γιουβέντους, η οποία επικράτησε εύκολα με 3-0 εντός έδρας της Σασουόλο. Ηταν η τέταρτη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα για την ομάδα του Μαξ Αλέγκρι, γεγονός που την έστειλε στο -2 από την κορυφή τηυς Serie A. Απόλυτος πρωταγωνιστής ο Βλάχοβιτς, ο οποίος έγινε ο πρώτος παίκτης της Γιούβε που σκόραρε τόσο γρήγορα δυο γκολ (στα 37 πρώτα λεπτά) έξω από την περιοχή.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά, πίεσαν και μόλις στο 15ο λεπτό άνοιξαν το σκορ. Ο Σέρβος επιθετικός πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή και με τρομερό τελείωμα πέτυχε το 1-0. Το δεύτερο γκολ του Βλάχοβιτς ήταν ακόμα πιο ωραίο, αφού στο 39' με φαουλάρα δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Κονσίλι.

Ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, η Γιουβέντους είχε τον έλεγχο και απειλούσε κατά διαστήματα. Ετσι, στο 89ο λεπτό ο Κιέζα από ασίστ του Λοκατέλι διαμόρφωσε το 3-0.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cyggwe6e4hv5)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Τζένοα-Τορίνο 0-0
Νάπολι-Σαλερνιτάνα 2-1
Βερόνα-Έμπολι 2-1
Μόντσα-Ίντερ 1-5
Λάτσιο-Λέτσε 1-0
Κάλιαρι-Μπολόνια 2-1
Φιορεντίνα-Ουντινέζε 2-2
Μίλαν-Ρόμα 3-1