Premier League, Τότεναμ - Νιούκαστλ 4-1: Επέστρεψε στις νίκες με κορυφαίο τον Ριτσάρλισον - Δείτε τα γκολ

Δύο γκολ ο Βραζιλιάνος - Στην 5η θέση η Τότεναμ που είχε να κερδίσει από τον Οκτώβριο

ritsa
Επιτέλους νίκη για την Τότεναμ! Οι Spurs έπειτα από τα τέλη Οκτωβρίου επέστρεψαν στις νίκες, διέλυσαν τη Νιουκάστλ με 4-1 και βρέθηκαν στην 5η θέση και στο -7 από την κορυφή της Premier League. Εξαιρετικός ο Ριτσάρλισον, πέτυχε δυο γκολ και είχε ευκαιρίες για χατ τρικ.

H Τότεναμ έπειτα το πρώτο μουδιασμένο δεκάλεπτο βρήκε ρυθμό, πίεσε και έγινε απειλητική για την αντίπαλό της. Στο 26ο λεπτό ήρθε και το πρώτο γκολ. Εξαιρετική ενέργεια του Σον, μοίρασε ιδανικά στον Ουντότζι κι αυτός πέτυχε το πρώτο γκολ με τη φανέλα της ομάδας του.

Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Δέκα λεπτά αργότερα, ο Ριτσάρλισον έκανε γκολ τη δεύτερη ασίστ του Σον στο παιχνίδι, σκοράροντας από κοντά. Η Τότεναμ δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης και στο 41ο λεπτό ο Μπρέναν Τζόνσον έχασε μεγάλη ευκαιρία για το τρίτο γκολ.

Η Νιούκαστλ προσπάθησε να βγάλει αντίδραση στο δεύτερο μέρος, αλλά δεν τα κατάφερε. Ο Πέδρο Πόρο έβγαλε την ασίστ και ο Ριτσάρλισον στο 60ο λεπτό πέτυχε το 3-0. Ακολούθησε το δοκάρι του Τζόνσον, τρία λεπτά μετά, ενώ στο 85ο ο Σον από το σημείο του πέναλτι πέτυχε το 4-0. Η Νιουκάστλ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 91'.

Φρίκη στη Θεσσαλονίκη: Σκυλιά κατασπάραξαν μητέρα δύο παιδιών- Συνελήφθη ο ιδιοκτήτης τους

Ελίζαμπεθ Ελέτσι: Έφτασε στην εκκλησία με Φεράρι - Οι χρυσές μπομπονιέρες και ο γάμος των 50.000 ευρώ

Κρήτη: 17χρονη μαθήτρια υπέστη ανακοπή μετά από αλλεργικό σοκ - Νοσηλεύεται διασωληνωμένη