Ασταμάτητος Γιακουμάκης με γκολ και δύο ασίστ - Δείτε βίντεο

Μια ακόμη σπουδαία εμφάνιση στο MLS από τον Γιώργο Γιακουμάκη. Ένα γκολ και δύο ασίστ από τον Έλληνα επιθετικό που οδηγεί την Ατλάντα

giakoymakis
Ασταμάτητος και ανίκητος στο MLS ο Γιώργος Γιακουμάκης. Ο Έλληνας άσος ήταν για άλλη μια φορά καταλυτικός για την Ατλάντα, καθώς με ένα γκολ και δύο ασίστ, οδήγησε την ομάδα του στην πολύ σημαντική νίκη με 4-2 απέναντι στους Κολόμπους Κρου, στο δεύτερο ματς των playoffs του MLS.

Ο Έλληνας φορ που άφησε πίσω του τον Μέσι στο βραβείο για τον καλύτερο «rookie» της σεζόν, άνοιξε το σκορ στο 38ο λεπτό, πριν δημιουργήσει για το 2-1 του Σίλβα. Ο Γιακουμάκης ήταν και πάλι αυτός που «έφτιαξε» γκολ για την ομάδα του, καθώς στο 83ο λεπτό, έδωσε πάσα πάρε-βάλε στον Μοσκέρα για το 3-1.

Η Ατλάντα Γιουνάιτεντ επικράτησε με το εμφατικό 4-2, ισοφάρισε έτσι σε 1-1 τη σειρά, η οποία θα κριθεί στο τρίτο και τελευταίο παιχνίδι που θα δώσει η ομάδα του Γιώργου Γιακουμάκη με τους Κολόμπους Κρου.