Bundesliga, Ντόρτμουντ - Μπάγερν Μονάχου 0-4: Ντέρμπι στα ... χαρτιά με χατ τρικ του Κέιν - Δείτε τα γκολ

Σόου Κέιν στην έδρα της Ντόρτμουντ, έφτασε τα 15 γκολ (3 χατ τρικ) στη Bundesliga ο Άγγλος

keyn
Προερχόμενη από τον αποκλεισμό-σοκ στο κύπελλο από τη Ζααρμπρίκεν, η Μπάγερν αντέδρασε με εντυπωσιακό τρόπο, καθώς επιβλήθηκε 4-0 στο Ντόρτμουντ της Μπορούσια, στο μεγάλο ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Οι Βαυαροί μάλιστα χρειάστηκαν λιγότερο από δέκα λεπτά για να επιβάλλουν το νόμο τους, καθώς μόλις στο 4΄ άνοιξαν το σκορ, με κεφαλιά του Ουπαμεκανό μετά από κόρνερ του Σανέ, και στο 9΄ ο Κέιν «χτύπησε» στην αντεπίθεση και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, πάλι από ασίστ του Σανέ.

Kane Hits BVB Where It Hurts! | BVB - Bayern 0-4 | Highlights | Matchday 10 – Bundesliga

Kane With His First Klassiker Goal! Bayern Lead 2-0 Early On | Dortmund vs. Bayern

Οι σοκαρισμένοι Βεστφαλοί άργησαν πολύ να αντιδράσουν, είχαν την πρώτη ευκαιρία τους στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Μάλεν, ενώ στο β΄ μέρος πίεσαν και θα μπορούσαν να μειώσουν.

Αφησαν όμως πολλούς χώρους και, σε μία από τις πολύ επικίνδυνες αντεπιθέσεις της, η Μπάγερν «κλείδωσε» τη νίκη της στο 72΄, με σκόρερ ξανά τον Χάρι Κέιν.

Ο Αγγλος φορ ολοκλήρωσε το προσωπικό του σόου στις καθυστερήσεις, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0 και φτάνοντας τα 15 γκολ στο πρωτάθλημα. Αυτό ήταν το 3ο χατ τρικ του στο πρωτάθλημα!

Κακοκαιρία: Αποκλείστηκαν χωριά στην Καλαμπάκα, εκκενώθηκαν στην Αχαΐα - Πού υπάρχουν προβλήματα (βίντεο & φωτογραφίες)

Κυβερνήσεις ζητούν από την ελληνική ακτοπλοΐα να μεταφέρει πολίτες από Βηρυτό, Χάιφα - Από €30.000 έως €140.000 ο ναύλος

Μάθιου Πέρι: Για τελευταία φορά όλα τα «Φιλαράκια» μαζί - Το «αντίο» στον Τσάντλερ