Aπίθανο σκηνικό στο Τζένοα - Μίλαν: Ο Ζιρού... ντύθηκε τερματοφύλακας - Αποβλήθηκε και ο πορτιέρο των Γενοβέζων - Βίντεο

Στο 90+8' αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας της Μίλαν και ο επιθετικός της Ολιβιέ Ζιρού κλήθηκε να τον αντικαταστήσει - Στο 90+12' δέχτηκε κόκκινη και ο πορτιέρο της Τζένοα

olivue
Ασύλληπτη - ίσως και ανεπανάληπτη - εξέλιξη στο Τζένοα - Μίλαν! Άλλωστε, δύο αποβολές τερματοφυλάκων στο ίδιο παιχνίδι και μάλιστα μέσα σε τέσσερα λεπτά πότε είδαμε ξανά;

Με το ματς στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων και τη Μίλαν να προηγείται 1-0, ο Μενιάν είδε την απευθείας κόκκινη κάρτα για γονατιά στον Εκουμπάν.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cw2iggbl23ux)

Ο Πιόλι είχε ολοκληρώσει τις αλλαγές του και αναγκαστικά ο... Ολιβιέ Ζιρού πήρε θέση κάτω από τα δοκάρια, με τους Γενοβέζους να πιέζουν για την ισοφάριση. Μάλιστα ο Γάλλος επιθετικός είχε και απόκρουση!

Στο πλαίσιο της πίεσης λοιπόν, ο γκολκίπερ Μαρτίνεθ ανέβηκε στην επίθεση για το τελευταίο κόρνερ. Στην εξέλιξη της φάσης όμως, ο Ισπανός αναγκάστηκε να κάνει τάκλιν σε αντίπαλό του και έτσι είδε τη δεύτερη κίτρινη (την πρώτη την είχε δει για καθυστέρηση λίγο πριν)!