Champions League: Η Κοπεγχάγη νίκησε 1-0 εκτός τη Ράκοβ, ισόπαλες 2-2 έμειναν Ρέιντζερς και Αϊντχόφεν

Βήμα πρόκρισης για τους Δανούς που πέρασαν νικηφόρα από την έδρα των Σβάρνα - Παπανικολάου - Ανοιχτούς λογαριασμούς άφησαν Σκωτσέζοι και Ολλανδοί

Collage_Maker-23-Aug-2023-01-09-AM-846
Μεγάλη νίκη στην Πολωνία για την Κοπεγχάγη, επικράτησε 1-0 εκτός έδρας της Ράκοβ, κάνοντας έτσι το μεγάλο βήμα για την πρόκριση στους ομίλους του Champions League. Βασικός ο Παπανικολάου. Οι Δανοί μπήκαν δυνατά πίεσαν και στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης προηγήθηκαν, όταν από σέντρα του Ελιονούσι, ο Ρακοβίταν έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Σε έναν κάκιστο αγωνιστικό χώρο, η Ράκοβ είχε τον έλεγχο πίεσε και στο 39' βρήκε δίχτυα με τον Παπανικολάου, ωστόσο έπειτα από εξέταση της φάσης από το VAR το τέρμα ακυρώθηκε. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στην επανάληψη, αλλά ο Πολωνός γκολκίπερ Γκραμπάρα ήταν εντυπωσιακός στις τοποθετήσεις του, κρατώντας το μηδέν για την Κοπεγχάγη.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cuzdr8uszjxl)

Την ίδια ώρα η αναμέτρηση Ρέιντζερς - Αϊντχόφεν χάρισε θέαμα, γκολ, αλλά όχι νικητή (2-2). Παρά το προβάδισμα των Σκωτσέζων με τον Σίμα στο 45΄, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 61΄με γκολ του Σανγκαρέ. Στο 76΄η Ρέιντζερς πήρε κα πάλι το προβάδισμα με τον Ματοντό, αλλά ξανά οι Ολλανδοί είχαν τη λύση και ισοφάρισαν με τον πολύπειρο Λουκ Ντε Γιονγκ (2-2), φεύγοντας όρθιοι από το «Ibrox».

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cuzdr8uz17kx)

Φωτιές: Κρανίου τόπος η Φυλή - Δείτε βίντεο και φωτογραφίες από τα καμένα σπίτια

Κόρινθος: Ακυβέρνητο ιστιοφόρο με 6 επιβαίνοντες - Θυελλώδεις άνεμοι 8 μποφόρ

Saudi Pro League: Τα «πετροδόλαρα» αγοράζουν τα πάντα και οι Σαουδάραβες... σαρώνουν στο μεταγραφικό παζάρι