League One: Ασύλληπτη ανατροπή της Σέφιλντ Γουένσντεϊ κόντρα στην Πίτερμπρο και πρόκριση στα play-offs ανόδου

Η Σέφιλντ Γουένσντεϊ είχε ηττηθεί με 4-0 στο πρώτο ματς των μπαράζ ανόδου με την Πίτερμπρο, νίκησε με 5-1 στη ρεβάνς και στα πέναλτι κατάφερε να πάρει μια μυθική πρόκριση

Collage_Maker-19-May-2023-02-12-AM-762
Τρομερή, απίστευτη, μοναδική ανατροπή στα play-offs ανόδου της League One! Η ιστορική Σέφιλντ Γουένσντεϊ είχα χάσει με 4-0 στο πρώτο ματς με την Πίτερμπρο, η ρεβάνς έμοιαζε... διαδικαστικού χαρακτήρα, όμως εν τέλει στο Χίλσπμορο γράφτηκε ένα μικρό ποδοσφαιρικό παραμύθι, καθώς μάτσαραν το σκορ του πρώτου ματς και πήραν σπουδαία πρόκριση στον τελικό ανόδου για την Championship στη διαδικασία των πέναλτι.

Η Σέφιλντ προηγήθηκε στο 9' με τον Σμιθ, ο Γγκέγκορι διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του στο 25' και στο 71' έκανε τους πάντες να πιστέψουν στην μεγάλη ανατροπή. Στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεωνο Πάλμερ έκανε το 4-0 και έστειλε το ματς στην παράταση. Ο Γκρέγκορι στο 105' έβαλε αυτογκόλ και έδωσε εκ νέου προβάδισμα πρόκρισης στην Πίτερμπρο. Στο 110'ο Πέτερσον έκανεν το 5-1 και έδειξε πως τίποτα δεν είχε τελειώσει.

Στην ρώσικη ρουλέτα οι γηπεδούχοι έκαναν το 5/5, νίκησαν με 5-3 και προκρίθηκαν στον τελικό του «Wembley», όπου θα διεκδικήσουν μια θέση στην Championship κόντρα στον νικητή του Μπόλτον - Μπάρνσλεϊ. Μετά το τελευταίο πέναλτι χιλιάδες οπαδοί μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο για να πανηγυρίσουν τον θρίαμβο.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cspqtttmt3j5)

Ειδήσεις σήμερα

Υπουργείο Εσωτερικών: Δεν μπορεί να αποσυρθεί η υποψηφιότητα Κατρούγκαλου να παραιτηθεί αν εκλεγεί

Μητσοτάκης: Υπαρκτός ο κίνδυνος φοροκαταιγίδας από ΣΥΡΙΖΑ, γι’ αυτό διέγραψαν τον μαρτυριάρη Κατρούγκαλο

Ισχυρός σεισμός 5,1 Ρίχτερ στην Κρήτη

-------------

Εκλογές 2023

Που ψηφίζω: Μάθετε που ψηφίζετε βήμα-βήμα από την εφαρμογή του ΥΠ.ΕΣ.

Εκλογές 2023: Όλες οι ειδήσεις για τον προεκλογικό αγώνα των κομμάτων, τις δημοσκοπήσεις, τα αποτελέσματα των εκλογών & τα exit polls.

Οδηγός εκλογών 2023: Ό,τι πρέπει να γνωρίζετε

Αποτελέσματα εκλογών 2023: Δείτε LIVE μέσω διαδραστικού χάρτη όλα τα αποτελέσματα της επικράτειας