Serie A, Αταλάντα-Γιουβέντους 0-2: Πέρασε δεύτερη η «Μεγάλη Κυρία» - Δείτε τα γκολ

Το παρθενικό γκολ του 19χρονου Σάμουελ Άιλινγκ-Τζούνιορ, χάρισε στη Γιουβέντους σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Αταλάντα με 2-0 και της επέτρεψε να αναρριχηθεί στη δεύτερη θέση της Serie A

27148685
Αφού γλίτωσε δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο (δοκάρι ο Σκαλβίνι στο 25΄, μεγάλη ευκαιρία ο Πάσαλιτς στις καθυστερήσεις), η Γιουβέντους πήρε προβάδισμα με το γκολ του νεαρού Αγγλου στο 56΄, «κλείδωσε» τη νίκη στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Βλάχοβιτς και εδραιώνεται στην πρώτη τετράδα.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-csg22nocomix)

Στον αντίποδα, η ομάδα του Μπέργκαμο -που είχε και δεύτερο δοκάρι στο 89΄ με τον Τζαπακόστα- γνώρισε την ήττα μετά από τρεις διαδοχικές νίκες, μένει στην έκτη θέση και βλέπει τις ελπίδες της για έξοδο στο Champions League να εξανεμίζονται.

Τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 34ης αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής:
Μίλαν-Λάτσιο 2-0 (17΄ Μπενασέρ, 29΄ Ερναντέζ)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-csfa9tioeuh5)

Ρόμα-Ίντερ 0-2 (33΄ Ντιμάρκο, 74΄ Λουκάκου)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-csfec6xjpggp)

Κρεμονέζε-Σπέτσια 2-0 (41΄ Τσιόφανι, 77΄ Βάσκες)