Serie A: H Μόντσα «βύθισε» κι άλλο την Σπέτσια, νίκη παραμονής για τη Λέτσε - Δείτε τα γκολ

H Λέτσε επικράτησε 1-0 της Ουντινέζε και ξέφυγε στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη - Τρίτο σερί τρίποντο για τη Μόντσα, 2-0 τη Σπέτσια του Νικολάου

Collage_Maker-29-Apr-2023-12-14-AM-1364
Στην παρθενική σεζόν της στη Serie A, η Μόντσα συνεχίζει να εντυπωσιάζει και με την τρίτη σερί νίκη της, αυτή τη φορά στην έδρα της Σπέτσια με 2-0, ανέβηκε στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα και «βύθισε» κι άλλο τους αντιπάλους της που παραμένουν έναν βαθμό πάνω απ' την επίνδυνη ζώνη και χωρίς «τρίποντο» εδώ και 6 αγωνιστικές (3 ισοπαλίες, 3 ήττες).

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 21΄ με το γκολ του Τσιούρια και «σφράγισαν» τη νίκη τους με το πολύ ωραίο τέρμα του Κάρλος Αουγκούστο στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cs8owij4wylt)

Νίκη που μπορεί να κρίνει την παραμονή της στην κατηγορία πανηγύρισε η Λέτσε, η οποία επιβλήθηκε με 1-0 της Ουντινέζε και ανέβηκε στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη. Το χρυσό γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Στρεφέτσα στο 62΄, υπογράφοντας το μεγάλο τρίποντο

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cs8ona4teqkx)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 32ης αγωνιστικής στη Serie A, αλλά και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Λέτσε-Ουντινέζε 1-0 (61΄ πέν. Στρεφέτσα)

Σπέτσια-Μόντσα 0-2 (21΄ Τσιούρια, 90΄+3΄ Κάρλος Αουγκούστο)