Serie A, Κρεμονέζε-Αταλάντα 1-3: Ζωντανή για το Champions League

Η Αταλάντα δυσκολεύτηκε αλλά κέρδισε την ουραγό Κρεμονέζε και είναι στην 4η θέση της βαθμολογίας

27007796
Η Αταλάντα νίκησε, έστω και δύσκολα, στην έδρα της ουραγού της βαθμολογίας και «καταδικασμένης» σε υποβιβασμό, Κρεμονέζε με 3-1, στο πρώτο ματς της 28ης αγωνιστικής της Serie A, μετά τη διακοπή για τις εθνικές ομάδες, και παρέμεινε σε τροχιά Champions League.

Η ομάδα του Μπέργκαμο προηγήθηκε με τον Ντε Ρουν (44'), οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με το πέναλτι του Τσιοφάνι (56'), αλλά στο 73ο λεπτό ο Μπογκά έκανε το 2-1 και στις καθυστερήσεις ο Λούκμαν διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-crlj3ow0gd81)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, το υπόλοιπο πρόγραμμα της 28ης αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Κρεμονέζε-Αταλάντα 1-3

(56' πεν. Τσιοφάνι-44' Ντε Ρουν, 73' Μπογκά, 90'+ Λούκμαν)

Κρεμονέζε 13 -28αγ.

* Η Γιουβέντους έχει τιμωρηθεί με αφαίρεση 15 βαθμών.

Μητσοτάκης: Χωρίς τον φράχτη θα έμπαινε ο καθένας, ο Τσίπρας δεν θα συνέχιζε την επέκταση

Οι θεωρίες συνωμοσίας πίσω από τις διώξεις στον Τραμπ - Τι θα συμβεί αν παραδοθεί

Βίντεο: Αρσιβαρίστας στον Καναδά με μία απλή δήλωση συμμετείχε σε γυναικείους αγώνες και έσπασε το ρεκόρ