Απίθανο ψαλιδάκι του Μπορέ στο Κολομβία-Ιαπωνία - Δείτε το γκολ

Ο Ραφαέλ Σάντος Μπορέ έκρινε με φανταστικό γκολ το παιχνίδι στο οποίο δεν έπαιξε ο Χάμες Ροντρίγκες

ραφα
Χωρίς τον Χάμες Ροντρίγκες (ήταν εκτός αποστολής), η Κολομβία έφτασε σε φιλική νίκη με σκορ 2-1 επί της Ιαπωνίας στην Οσάκα, χάρη σε ένα θεαματικό σε ανάποδο ψαλιδάκι του Ραφαέλ Σάντος Μπορέ (61’).

Ο εξτρέμ της Μπράιτον Καόρου Μιτόμα είχε δώσει το προβάδισμα στους Ιάπωνες στο τρίτο λεπτό, καθώς κατάφερε με κεφαλιά να κερδίσει τον Καμίλο Βάργκας. Ο Τζον Ντουράν ισοφάρισε 12 λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου (33’) , σε μία από τις λιγοστές επιθέσεις των Κολομβιανών στο πρώτο 45λεπτο.

Η ομάδα του Νέστορ Λορέντσο ανέλαβε την πρωτοβουλία μετά το ξεκίνημα της επανάληψης και επιβραβεύτηκε με εντυπωσιακό γκολ του Μπορέ. Στη συνέχεια, ο Βάργκας αρνήθηκε στην Ιαπωνία να ισοφαρίσει πέντε λεπτά αργότερα με μια μεγάλη απόκρουση στα αριστερά του για να αποτρέψει την κεφαλιά του Αγιάσε Ουέντα.

Εκλογές 2023: Πότε κλείνει η Βουλή - Οι διερευνητικές εντολές και η υπηρεσιακή κυβέρνηση

Νέα Σμύρνη: «Σκότωσα τους δαίμονες» φώναζε ο 17χρονος που τραυμάτισε τη μητέρα του

Επίθεση σε σχολείο στο Νάσβιλ: Εκδίκηση το πιθανό κίνητρο της 28χρονης σφαγέα, λένε οι Αρχές