Serie A: Η Ίντερ ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της Σπέτσια και μπήκε σε... μπελάδες - Δείτε τα γκολ

Για πρώτη φορά στην ιστορία τους οι «αετοί» κατάφεραν να νικήσουν τους Μιλανέζους, πανηγύρισαν νίκη μετά τις 15 Ιανουαρίου βρέθηκαν στο +6 από τη ζώνη του υποβιβασμού -  Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι γνώρισε την 8η ήττα της στη σεζόν

Collage_Maker-11-Mar-2023-12-56-AM-6181
Η Ίντερ έπαιξε με τη φωτιά και... κάηκε στο «Alberto Picco», μιας και ηττήθηκε 2-1 από τη Σπέτσια. Ετσι, κινδυνεύει να δει τους ανταγωνιστές της να την πιάνουν στη βαθμολογία ή να την προσπερνούν. Αντίθετα, οι γηπεδούχοι έκαναν σημαντικό άλμα παραμονής, μιας και βρέθηκαν στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη της Serie A.

Η Ίντερ μπήκε δυνατά, πίεσε και στο 5' έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Λαουτάρο. Εννέα λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, ο Αργεντινός ανέλαβε, όμως ο Ντραγκόφσκι έσωσε! Ιδιο σκηνικό, ο Λαουτάρο έχασε μεγάλες ευκαιρίες στο 20' και στο 42', με τον Πολωνό να κάνει μεγάλες επεμβάσεις. Η Σπέτσια είχε μια μεγάλη φάση στο α' μέρος, όταν στο 33' η προσπάθεια του Αγουδέλο σταμάτησε στο δοκάρι.

Ιδανικό ξεκίνημα στην επανάληψη για τη Σπέτσια, αφού στο 55' ο Μαλντίνι άνοιξε το σκορ. Η Ίντερ πίεσε, είχε τον έλεγχο και στο 83' κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Ντάμφρις. Ο Λουκάκου ανέλαβε την εκτέλεση κι έφερε το ματς στα ίσα. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ντάμφρις ήταν ο μοιραίος, έστειλε τη Σπέτσια στην άσπρη βούλα και ο Ενζολά διαμόρφωσε το 2-1.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cr31jd37yhq9)

Ιατροδικαστής Λεονταρή για Τέμπη: Δεν υπάρχει κάποιο στοιχείο για την 23χρονη Εριέττα

Λάρισα - Αδελφός 38χρονης: Εγώ έθαψα το μωρό στο χωράφι, δεν ξέραμε ότι είναι έγκυος

Μύκονος: Ο αρχαιολόγος που έπεσε θύμα ξυλοδαρμού είχε καταθέσει σε δύο ποινικές υποθέσεις για μαγαζιά στο νησί