All Star Game: Πρώτη νίκη για τον αρχηγό Γιάννη Αντετοκούνμπο με «διαστημική» 55αρα από Τέιτουμ - Δείτε βίντεο

O Tζέισον Τέιτουμ σεληνιάστηκε με 55 πόντους και οδήγησε την Team Giannis στη νίκη με 184-175 - Ο Αντετοκούνμπο έβαλε το πρώτο καλάθι και αποχώρησε

team_giannis_all_star_game_xr
Πρώτη νίκη για την Team Giannis σε All Star Game. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έπαιξε λίγα δευτερόλεπτα, αλλά ο Τέιτουμ τα διέλυσε όλα με 55 πόντους και οδήγησε την ομάδα του στη νίκη με 184-175. Ο Μίτσελ είχε 40 με 10 ασίστ και 28 ο Λίλαρντ για τους νικητές.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cqn3opg1eall)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cqn3o9nh5yo1)

Από την άλλη άλλος ένας Κέλτης, ο Μπράουν έκανε ματσάρα με 35 πόντους και 14 ριμπάουντ, ενώ 32 με 15 ασίστ είχε ο Ίρβινγκ και 32 μέτρησε ο Εμπίντ.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cqn3o9nvslrt)

Η αποχώρηση του Γιάννη

Το ματς ξεκίνησε με τον χειρότερο δυνατό τρόπο για τους Έλληνες και όχι μόνο, αφού ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε το πρώτο καλάθι και αποχώρησε. Έκατσε στον πάγκο, έβαλε τη φόρμα του και μπήκε τέλος στην παρουσία του στο Αll Star Game, αφού είναι τραυματίας στο χέρι και πρέπει να προφυλαχθεί.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cqn0iek9sydt)

Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με το σκορ στην ισοπαλία, 46-46, και τον Τζέισον Τέιτουμ να έχει 13 πόντους. Ο ΛεΜπρόν απογειώθηκε για μια καρφωματάρα, ενώ ο Λίλαρντ το έσταξε ξανά από το logo.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cqn2s3f32ccx)

Oι δύο ομάδες συνέχισαν να μοιράζουν θέαμα με τον Τζα Μοράντ να κάνει έναν τρελό κάρφωμα 360 μοιρών, ενώ ο Γιάννης τρελάθηκε με τις πτήσεις του ηγέτη των Γκρίζλις. Ο Ίρβινγκ άρχισε να ζεσταίνεται και πήγε στο ημίχρονο στους 18 πόντους. Η Team Giannis είχε προβάδισμα στις δύο πρωτές περιόδους με 99-92.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cqn14dzxd1p5)

Η Αγία Τριάδα των σκόρερ

Κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου οι τρεις πρώτοι σκόρερ στην ιστορία του ΝΒΑ, ΛεΜπρόν, Τζαμπάρ και Καρλ Μαλόουν μοιράστηκαν τη σκηνή σε μια πολύ ξεχωριστή στιγμή, με την κορυφαία λίγκα του πλανήτη να θέλει να τους τιμήσει για τα όσα πέτυχαν. Επίσης ο ΛεΜπρόν τέθηκε εκτός συνέχειας λόγω τραυματισμού στο χέρι.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cqn2lxmvk76x)

Τέιτουμ από άλλο πλανήτη

Mίτσελ και Τέιτουμ πήραν φωτιά στο τρίτο δωδεκάλεπτο, βγαίνοντας μπροστά για την ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο. Ειδικά ο Τέιτουμ δεν μπορούσε να σταματήσει με τίποτα να... βομβαρδίζει. Έφτασε τους 44 πόντους στο ματς, με την Team Giannis να προηγείται με 158-141 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Όποια ομάδα θα έφτανε στους 182 θα έπαιρνε και το ματς.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cqn0ob5c8t8x)

Ο Μάρκανεν έκανε το 176-160, με τον Τέιτουμ να βάζει μία βολή και πέτυχε το ρεκόρ πόντων στην ιστορία του All Star Game με 53 πόντους. Ο Τέιτουμ έκανε το 181-170, ενώ ο Λίλαρντ σκόραρε για το 184-175 και χάρισε τη νίκη στην Team Giannis. Πρώτη νίκη του Greek Freak σαν αρχηγός στο All Star Game.

Η επίσκεψη Μπάιντεν στην Πολωνία κρίνει το μέλλον της σύρραξης στη Ουκρανία

Survivor All Star: Ο επικός καυγάς Ελευθερίας-Μάριου και ο υποψήφιος προς αποχώρηση - Δείτε βίντεο

Superleague: Ο ΠΑΟΚ απομάκρυνε την ΑΕΚ από τον Παναθηναϊκό, πλησίασε την κορυφή ο Ολυμπιακός - Δείτε τα γκολ