Κύπελλο Αγγλίας, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ρέντινγκ 3-1: Καθάρισε ο Κασεμίρο

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με ένα ξέσπσμα στο δεύτερο μέρος επικράτησε με 3-1 της Ρέντινγκ και προκρίθηκε στους «16» του FA Cup

united
Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ «ξόδεψε» ένα ημίχρονο με την Ρέντινγκ, αλλά στο δεύτερο... σοβαρεύτηκε και με δύο γκολ του Κασεμίρο σε διάστημα πέντε λεπτών (54΄-58΄) κι ένα του Φρεντ (67΄) επιβλήθηκε με 3-1 και προκρίθηκε άνετα στους «16» του Κυπέλλου Αγγλίας.

Οι φιλοξενούμενοι παρότι αγωνίζονταν με 10 παίκτες από το 65΄ (αποβλήθηκε ο Κάρολ με δεύτερη κίτρινη κάρτα μέσα σε πέντε λεπτά) κατάφεραν να μειώσουν στο 72΄ με τον Μπένγκουε.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cq45d6nixdw1)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cq45bpsz3boh)

Οι «κόκκινοι διάβολοι» σκόραραν και στο πρώτο 45λεπτο και συγκεκριμένα στο 35΄ με τον Μάρκους Ράσφορντ, αλλά το γκολ δε μέτρησε καθώς ο Άγγλος διεθνής επιθετικός βρισκόταν σε θέση οφσάιντ (VAR).

«Αφήστε με να πάω σπίτι» - Σοκ για τη δολοφονία του 29χρονου από αστυνομικούς στο Μέμφις

Κούγιας: Γελάει και ο κουρέας μου με αυτά που είπε ο Καρακούκης - Δείτε βίντεο

Δείτε πού είχαν κρύψει τα 13 κιλά κοκαΐνης οι δύο 24χρονες που συνελήφθησαν στο «Ελ. Βενιζέλος»