La Liga: Aνάσα για την Αλμερία, 3-1 την Εσπανιόλ - Δείτε τα γκολ

Η Αλμερία ανέβηκε στην 11η θέση της βαθμολογίας, ενώ η Εσπανιόλ βρίσκεται στη 14η, μόλις στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη

Collage_Maker-28-Jan-2023-01_18-AM
Η Αλμερία έβαλε τέλος στο αρνητικό σερί τεσσάρων αγώνων χωρίς νίκη (τρεις ισοπαλίες και μία ήττα) κι επέστρεψε με εμφατικό τρόπο στα «τρίποντα», καθώς νίκησε με 3-1 την Εσπανιόλ στο εναρκτήριο παιχνίδι της 19ης αγωνιστικής της LaLiga και πήρε βαθιά βαθμολογική «ανάσα».

Οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι σε όλο το παιχνίδι και απλοποίησαν τα πράγματα με τα γκολ των Σουάρεθ (21'), Λέο Μπαπτιστάο (61') και Πορτίγιο (77'). Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χοσελού διαμόρφωσε το τελικό 3-1, σημειώνοντας το γκολ της... τιμής για τους Καταλανούς.

Resumen de UD Almería vs RCD Espanyol (3-1)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος:

Αλμερία-Εσπανιόλ 3-1 (21΄ Σουάρεθ, 61΄ Λέο Μπαπτιστάο, 77΄ Πορτίγιο - 90΄+3΄ Χοσελού)