Κριστιάνο Ρονάλντο: Σκόραρε στον πρώτο του αγώνα μετά την απώλεια του παιδιού του - Δείτε βίντεο

Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ μείωσε το σκορ για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στην Άρσεναλ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα  στο Έμιρεϊτς

cristiano-ronaldo
Λίγοτερο από μια εβδομάδα μετά την απώλεια του νεογέννητου παιδιού του, ο Κριστιάνο Ρονάλντο όχι μόνο επέστρεψε στο αρχικό σχήμα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά βρήκε και δίχτυα.

Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ παρά τις πολύ δύσκολες στιγμές που περνά με την οικογένειά του και αφότου απουσίασε από το μεγάλο ντέρμπι με την Λίβερπουλ την περασμένη Τρίτη, σήμερα επέστεψε για να αγωνιστεί στο δύσκολο παιχνίδι με την Άρσεναλ.
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cjhlfdm1zxw1)

Ο Ραλφ Ράνγκνικ του έδωσε φανέλα βασικού στο παιχνίδι που άρχισε με τον χειρότερο δυνατό τρόπο για τους «κόκκινους διαβόλους» στο Έμιρεϊτς.
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cjhlas30jn09)

Μολις στο δεύτερο λεπτό η Άρσεναλ άνοιξε το σκορ με τον Ταβάρες και στο 32' έκανε το 2-0 με πέναλτι του Σάκα.
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cjhm0tikl4ep)

Ωστόσο, στο 34' ο Κριστιάνο Ρονάλντο σκόραρε μειώνοντας για την ομάδα του. Μάλιστα, όπως ήταν λογικό πανηγύρισε το σκορ του δείχνοντας ψηλα τον ουρανό, αφιερώνοντάς το στο παιδί του που έφυγε από τη ζωή. Αυτό ήταν το 100ό του γκολ στην Premier League μετά από 223 συμμετοχές, όλες με τη φανέλα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.