Σάκκαρη: Εγκατέλειψε στο τουρνουά της Στουτγάρδης - Δείτε τη στιγμή της αποχώρησης

Η Μαρία Σάκκαρη εγκατέλειψε στο 1-3 του 2ου σετ (έχασε το 1ο με 6-4)  λόγω αδιαθεσίας τον αγώνα της με τον Λάουρα Ζίγκεμουντ στο τουρνουά της Στουτγάρδης

sakkari-main
Άδοξο τέλος είχε η παρουσία της Μαρίας Σάκκαρη στο τουρνουά της Στουτγάρδης.

Η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια εγκατάλειψε στο 4-6, 1-3 τον αγώνα της με την Λάουρα Ζίγκεμουντ λόγω αδιαθεσίας και θα την δούμε ξανά στο Madrid Open μετά από το Πάσχα.   Η Μαρία έδειχνε πως δεν είναι καλά στο φινάλε του 1ου σετ αλλά συνέχισε και εγκατέλειψε μετά από 3 γκέιμ.

Ο αγώνας

Στο 1ο σετ η Μαρία Σάκκαρη ξεκίνησε με μπρέικ (1-0) αλλά Ζίγκεμουντ το πήρε πίσω για το 1-1. H Γερμανίδα έφτασε στο 2-3 και η Ελληνίδα έσβησε διπλό μπρέικ πόιντ στο 6ο γκέιμ.

Η Ζίγκεμουντ όμως με το 3ο μπρέικ πόιντ πέτυχε και 2ο μπρέικ για το 2-4. Η Σάκκαρη πήρε πίσω το μπρέικ και μείωσε σε 3-4 και ισοφάρισε σε 4-4 με το σερβίς της.

Τελικά η Γερμανίδα με το 3ο της μπρέικ πήρε το σετ με 6-4.

25600731

H Μαρία Σάκκαρη ξεκίνησε με μπρέικ πόιντ στο 2ο σετ αλλά η Λάουρα Ζίγκεμουντ το έσβησε για το 0-1. Εν συνεχεία έφτασε στο 1-2 και στο 1-3 με μπρέικ.  Τότε ενημέρωσε την διαιτητή και την αντίπαλο της και αποχώρησε από το κορτ με δάκρυα στα μάτια.

Λύσεις αναζητούν οι Αρχές για να παρακάμψουν την άρνηση της Πισπιρίγκου να αποκαλύψει τους κωδικούς της