Μπρέντφορντ - Γουότφορντ 2-1: Aνατροπή στο φινάλε και στα... σχοινιά ο Ρανιέρι - Δείτε τα γκολ

Η Μπρέντφορντ με δυο γκολ στα τελευταία λεπτά βρέθηκε στη δεκάδα και άφησε την ομάδα του Ρανιέρι κοντά στην επικίνδυνη ζώνη

Brentford_2-1_Watford
Με μεγάλη ανατροπή στο φινάλε η Μπρέντφορντ επικράτησε με 2-1 της Γουότφορντ και με  τη δεύτερη νίκη της στα τελευταία εννέα παιχνίδια πρωταθλήματος, βρέθηκε στην 10άδα της βαθμολογίας βάζοντας στα... σχοινιά την ομάδα του Ρανιέρι, καθώς  οι «hornets» βρίσκονται στο +3 από την την επικίνδυνη ζώνη της Premier League.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Εμανουέλ Ντένις στο 24ο λεπτό με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Κλέβερλι. Οι παίκτες του Ρανιέρι ήταν καλοί στο ανασταλτικό ματς και μέχρι το 75ο λεπτό κρατούσαν εύκολα το μηδέν.

Ωστόσο, στο τελευταίο τέταρτο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση, πίεσαν κι έβαλαν δύσκολα. Στο 84' ο Πόντους Γιάνσον με κεφαλιά ισοφάρισε για τους «bees», για να έρθει και το 2-1 στις καθυστερήσεις από τον Μπουεμό με εκτέλεση πέναλτι!

Brentford 2-1 Watford | Premier League Highlights

Στις αναμετρήσεις της 16ης αγωνιστικής στην Premier League σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Μπρέντφορντ-Γουότφορντ 2-1