Ο Ντουράντ έριξε αγκωνιά στο πρόσωπο του Ολίνικ και αποβλήθηκε

O Κέβιν Ντουράντ... πρόλαβε να αγωνιστεί 27 λεπτά απέναντι στους Πίστονς, αφού έριξε αγκωνιά στο πρόσωπο του Κέλι Ολίνικ και αποβλήθηκε με αντιαθλητικό φάουλ

durant_dq_xr
Οι Νετς επικράτησαν των Πίστονς με 117-91, χάρη στη μεγάλη εμφάνιση του Τζέιμς Χάρντεν ο οποίος σημείωσε 18 πόντους, 10 ριμπάουντ και 12 ασίστ, ισοφαρίζοντας τον Λάρι Μπερντ στην 7η θέση της λίστας των All-Time Triple-Doubles με 59, ωστόσο ο αγώνας σημαδεύτηκε από την αποβολή του Κέβιν Ντουράντ.

Στην προσπάθειά του να αποφύγει τον Κέλι Ολίνικ, ο KD του έριξε... αγκωνιά στο πρόσωπο και αποβλήθηκε με αντιαθλητικό φάουλ στην τρίτη περίοδο, αφού προηγουμένως σημείωσε 23 πόντους με 10/13 σουτ εντός πεδιάς και 5 ασίστ.

Εξάλλου, στο προηγούμενο ματς των Νετς με τους Πέισερς, οι διαιτητές του αγώνα παραδέχτηκαν πως ο Ντουράντ έπρεπε να αποβληθεί όταν πέταξε τη μπάλα στο κοινό.

Ο ίδιος πάντως ζήτησε τα... εύσημα για την αποβολή του.

Κορωνοϊός: Νέα μέτρα και SMS από σήμερα στους ανεμβολίαστους

COP26: Μεγάλη σημασία, μικρή πιθανότητα ουσιαστικής συμφωνίας - Στη Γλασκώβη ο Μητσοτάκης

Επίθεση στον Βασιλακόπουλο: Οι αρνητές απειλούν επιστήμονες - Γιατροί περιγράφουν όσα βιώνουν