Την απόκτηση του Ολλανδού επιθετικού Τομ Φαν Βέερτ επισημοποίησε η ΠΑΕ Βόλος
Με αμείωτο ρυθμό συνεχίζει την στελέχωση του ρόστερ της νέας σεζόν ο Βόλος, καθώς μετά την απόκτηση του Γκιουλέν και Πουρίτα προχώρησε σε μία ακόμα μεταγραφή.
Συγκεκριμένα, ο σύλλογος της Μαγνησίας ανακοίνωσε την απόκτηση του επιθετικού Τομ Φαν Βέερτ, με τον 30χρονο Ολλανδό να έρχεται ως ελεύθερος μετά από δυόμιση γεμάτα χρόνια στην Άαλμποργκ.
Η ανακοίνωση του Βόλου:
«Η ΠΑΕ Βόλος ανακοινώνει την απόκτηση του 30χρονου Ολλανδού επιθετικού Τομ Φαν Βέερτ. Ο Τομ Φαν Βέερτ τα προηγούμενα δυόμιση χρόνια αγωνιζόταν στην Ααλμποργκ από τη Δανία, έχοντας σημειώσει 26 τέρματα σε 78 αγώνες, ενώ στο παρελθόν έχει φορέσει τη φανέλα των Ντεν Μπος, Εξέλσιορ και Χρόνινχεν. Συνολικά στην καριέρα του έχει αγωνιστεί σε 288 αγώνες πρωταθλήματος έχοντας σημειώσει 107 τέρματα. Η ΠΑΕ Βόλος καλωσορίζει τον Τομ Φαν Βέερτ στην οικογένεια της».
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.