Copa America, Αργεντινή-Παραγουάη 1-0: Ο Γκόμεζ την έστειλε στην κορυφή - Δείτε το γκολ

Ακυρώθηκε αυτογκόλ της Παραγουάης ως οφσάιντ -  Στην πρώτη θέση του ομίλου της η «Αλμπισελέστε»

Την δευτέρη της νίκη στο 47ο Copa America σημείωσε η Αργεντινή με αποτέλεσμα να σκαρφαλώσει στην κορυφή του 1ου ομίλου και να βάλει απο κάτω της την Χιλή.

Η «Αλμπισελέστε» μετά την επικράτησή της με 1-0 της Ουρουγουάης ξεπέρασε με το ίδιο σκορ και το εμπόδιο της Παραγουάης χάρη στο γκολ που σημείωσε στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης ο Αλεχάντρο Γκόμεζ μετά απο εξαιρετική κάθετη πάσα του Άνχελ Ντι Μαρία.

Η Αργεντινή δημιούργησε και άλλες ευκαιρίες για γκολ και μάλιστα πέτυχε και δεύτερο στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, όμως ο διαιτητής το ακύρωσε το αυτογκόλ  της Παραγουάης υποδεικνύοντας σε θέση οφσάιντ τον  Μέσι.