Serie A: Τρελαίνει κόσμο η Σασουόλο, «καθάρισε» και τη Νάπολι! - Δείτε τα γκολ

Ασταμάτητη και αήττητη η Σασουόλο νίκησε 2-0 εκτός έδρας τη Νάπολι - Με το ίδιο σκορ επικράτησε η Ρόμα της Φιορεντίνα, σε παιχνίδια για τη 6η αγωνιστική της Serie A

Sasuolo
Η Σασουόλο ήταν η μεγάλη νικήτρια στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Νάπολι και συνέχισε την πολύ καλή της πορεία στη Serie A.

Το γκολ με πέναλτι από τον Λοκατέλι στο 59, αλλά και το εντυπωσιακό του Λόπες (πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του) στις καθυστερήσεις, ήταν αυτά που έκριναν το ματς (0-2). Η Σασουόλο συνέχισε αήττητη στο πρωτάθλημα και έφτασε τους 14 βαθμούς, όντας στη 2η θέση. Οι παρτενοπέι έμειναν στους 11.

Στο άλλο παιχνίδι, η Ρόμα νίκησε με 2-0 τη Φιορεντίνα. Στο 12’ ο Σπινατσόλα άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, αλλά η συνέχεια είχε δυσκολίες για τη Ρόμα, αφού τα λεπτά περνούσαν και η ομάδα δεν «καθάριζε» το ματς.

Τελικά, ο Ροντρίγκεζ στο 70’ σκόραρε ξανά για τη Ρόμα για να διαμορφώσει το τελικό 2-0. Η Φιορεντίνα τελείωσε το ματς με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Μαρτίνες στο 88’.

Με αυτή τη νίκη οι Ρωμαίοι ανέβηκαν στην 7η θέση και τους 11 βαθμούς, ενώ οι «βιόλα» έμειναν στους 7.