LIVE

Κορωνοϊός

Στέφανος Τσιστιπάς: Τζάμπα ήττα στον τελικό του Αμβούργου

stefanos-tsitsipas

Αν και βρέθηκε να έχει το σερβις στο τρίτο σετ και ενώ ήταν μπροστά με 5-4, ο Τσιτσιπάς έχασε τα επόμενα τρία γκέιμ και γνώρισε την ήττα

Τζάμπα και βερεσέ έχασε τον έκτο τίτλο της καριέρας του το μεσημέρι της Κυριακής ο Στέφανος Τσιτσιπάς απέναντι στον Αντρέι Ρούμπλεφ στο τουρνουά του Αμβούργου.

Αν και το νο6 της παγκόσμιας κατάταξης του τένις είχε το σερβίς με το σκορ στα 5-4 γκέιμ στο τρίτο και τελευταίο σετ, ο αντίπαλος του κατάφερε να κερδίσει και τα τρια τελευταία γκέιμ και το ματς.

Ο Ρώσος τενίστας κέρδισε και το πρώτο σετ με 6-4 με τον Έλληνα αντίπαλό του να κερδίζει το δεύτερο με 6-3.

Ο Ρούμπλεφ με τη νίκη του αυτή διατήρησε ένα εντυπωσιακό ρεκόρ καθώς έχει κερδίσει και τους 23 αγώνες στους οποίους βρέθηκε να κατακτά το πρώτο σετ.

Δείτε εδώ την εξέλιξη του αγώνα

Οι διάσημοι Τούρκοι σχεδιαστές που αποδομούν τον Ερντογάν και εγκαταλείπουν τη χώρα τους

Αυτές είναι οι 11 περιοχές που η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική και σε εξωτερικούς χώρους

Γυμνές καθαρίστριες: Κάνουν χρυσές δουλειές λόγω κορωνοϊού σε βρετανικά σπίτια

Ρoή Ειδήσεων

ΣΧΟΛΙΑ (43)

Βυζαντινοτέτοιος

Στις ήττες, βλέπεις τα λάθη σου, και στις νίκες την απόδοση των βελτιώσεών σου. Πάντοτε.

Ό Στεφανουλης πρέπει να μεγαλώσει σαν παίχτης..

..και αυτό δεν μπορει να γίνει με κοουτς τον...ΜΠΑΜΠΑ...αν θέλει να κερδιζει τρόπαια πρέπει να προσλάβει κάποιον που έχει εμπειρια σοβαρή σε αυτά τα επιπεδα και να μάθει από αυτον. Δεν ξέρω ποιος θα ειναι αυτός αλλά δεν μπορεί να είναι ο...ΜΠΑΜΠΑΣ.

Τενιστας ΒΠ

Φούσκα είναι ο τσιτσιπας. Για προπονητης στο πολιτεία τενις κλαμπ καλος ειναι. Αλλα μεχρι εκει.

Εχει ολα τα φοντα να γινει Νο1

Ομως εχει ψυχολογικα προβληματα,μανιες,κοληματα,πειτε το οπως θελετε.Γουσταρει να δινει το 100%,μονο οταν ειναι στο 90+.καμια φορα του βγαινει,αλλες οχι

Κούλης.

Αυτός είναι πιο λαπάς κι από μένα.

Eleni

Μπράβο στον Στέφανο, έπαιξε πολύ καλά εκτός από τα τελευταία κρίσιμα γκειμς (δυστυχώς) . Χρειάζεται υπομονή και να δουλέψει λίγο περισσότερο στην ψυχολογία του, γιατί Τεννις δικά είναι πολύ δυνατός. Μπράβο στα παιδιά αυτά που μας κάνουνε περήφανους, χωρίς καμία βοήθεια πέρα από τις οικογένειες τους και φίλους του αθλήματος. Πολλά μπράβο και στην Σακκαρη που κέρδισε στο Ρολάν γκαρος.

Λόγια

Και εσύ είσαι όπως ο Άδωνις : Λογάς και τίποτα.

Γκάλης

Στέφανε για να χάσω εγώ έπρεπε να έχει μεγάλα καλαμπαλικια ο αντίπαλος Δεν έχανα ποτέ τζάμπα και βερεσε