NBA: Οι Χιτ το ήθελαν πιο πολύ, 115-104 τους Μπακς του Αντετοκούνμπο

Μεγάλος πρωταγωνιστής με 39 πόντους ο σούπερ Μπάτλερ για τους νικητές - Προβάδισμα 1-0 στη σειρά των ημετελικών για τους Χιτ

heat_bucks_main
Οι ψυχωμένοι Χιτ κατάφεραν να... κλειδώσουν τα... ελάφια και να κάνουν το 1-0 τη σειρά με σκορ 115-104, με τον Μπάτλερ να καθαρίζει το ματς στα τελευταία λεπτά.

O Γιάννης Αντετοκούνμπο που κέρασε μια φοβερή τάπα τον Μπάτλερ και έκανε ξανά airball σε βολή, είχε 3 φάουλ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ο Κρις Μίντλετον είχε κέφια με 24 πόντους στα πρώτα 24 λεπτά. Τα... ελάφια σούταραν με 9/17 τρίποντα στο ημίχρονο.

Oι Χιτ κατάφεραν να περάσουν μπροστά και να κλείσουν την τρίτη περίοδο στο +6 (86-92) χάρη στον Ντράγκιτς. Ο Μπάτλερ έβαλε 3 μεγάλα σουτ, αλλά ο Λόπεζ απάντησε για το 106-101. Ο Χίροου με τρίποντο έγραψε το 109-101, ενώ ο Μίντλετον έκανε λάθος στην επόμενη επίθεση. Ο Μίντλετον έγραψε το 111-104, 1 λεπτό για το τέλος. Ο Γιάννης έκανε λάθος στη συνέχεια με τον Μπάτλερ να γράφει το 113-104 και να τελειώνει το ματς.

Δείτε τα highlights του παιχνιδιού:

Miami Heat vs Milwaukee Bucks - FULL GAME Highlight 4th Qtr I Game 1 I NBA Playoffs ( Aug 31, 2020)

Για τους νικητές ο Μπάτλερ είχε 39 πόντους, Ντράγκιτς μέτρησε 27, ενώ ο Αντεμπάγιο βοήθησε πολύ με 12 πόντους, 17 ριμπάουντ και 6 ασίστ. Από την πλευρά των ηττημένων ο Αντετοκούνμπο είχε 18, 10 ριμπάουντ και 9 ασίστ, Μίντλετον μέτρησε 28 και ο Λόπεζ 24.

Οι Μπακς τελείωσαν το ματς με 16/35 τρίποντα.