NBA: Όργια από Αντετοκούνμπο και οι Μπακς 121-106 τους Μάτζικ

Ο Έλληνας φόργουορντ πέτυχε 31 πόντους, άγγιξε το triple double (31-15-8) και οδήγησε την ομάδα του στο 3-1, ένα βήμα πριν την πρόκριση στα ημιτελικά της Ανατολής

bucks_main
Οι Μπακς επικράτησαν των Μάτζικ με 121-106 και πλέον βρίσκονται μια νίκη μακριά από την πρόκριση στα ημιτελικά της Ανατολής ενώ ο Γιάννης Αντετοκούνμπο άγγιξε το triple - double (31-15-8)!

Οι Μπακς επέμειναν στο τρίποντο στην πρώτη περίοδο, έχοντας 4/13 σουτ πίσω από τα 7.25 σε αυτό το διάστημα και υποχρεώνοντας παράλληλα τους Μάτζικ σε 6 λάθη. Το Μιλγουόκι εκμεταλλεύτηκε το νωθρό ξεκίνημα του Νίκολα Βούτσεβιτς στην επίθεση (3π., 1/3 σουτ) και προηγήθηκε με 18-22 στο 12', μοιράζοντας 7 ασίστ.

Το Ορλάντο δεν το έβαλε κάτω, αντίθετα κράτησε επαφή με το σκορ σουτάροντας με 47.6% στο τρίποντο (10/21), από τη στιγμή μάλιστα που ο Μαυροβούνιος σέντερ ανέβασε την απόδοση του. Παρ' όλα αυτά οι Μπακς πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 52-58, με κορυφαίους σκόρερ τους Αντετοκούνμπο (14π.) και Μπρουκ Λόπεζ (10π.).

Δείτε τα highlifghts του παιχνιδιού:

Milwaukee Bucks vs Orlando Magic Full GAME 4 Highlights | August 24 | NBA Playoffs

Η αντεπίθεση των Μάτζικ συνεχίστηκε στην τρίτη περίοδο, εκεί όπου ο Μαρκέλ Φουλτζ έκανε το 72-71 για το Ορλάντο ενώ ο Ρος ισοφάρισε σε 81-81 στα 25" για το τέλος με 3/3 βολές. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έδωσε το σύνθημα για το ξέσπασμα των Μπακς, σκοράροντας από την κορυφή για το 81-84 με το οποίο ολοκληρώθηκε το δωδεκάλεπτο. Τα «Ελάφια» έκαναν επιμέρους σκορ 2-18 στα πρώτα λεπτά της τέταρτης περιόδου και εκτόξευσαν τη διαφορά στο +19 (83-102)!

Η ομάδα της Φλόριντα έκανε την ύστατη προσπάθεια να αντιδράσει, μειώνοντας σε 109-102 με τις βολές του Βούτσεβιτς στα 4:02 για το φινάλε. Ο Greek Freak επέστρεψε από τον πάγκο, οι Μπακς άνοιξαν ξανά τη ψαλίδα κι εν τέλει έφτασαν στη νίκη με 106-121, κάνοντας το 3-1 στη σειρά.

Τα δωδεκάλεπτα: 18-22, 52-58, 81-84, 106-121.

Η ιαπωνική μέθοδος που θα σε βοηθήσει να χάσεις λίπος χωρίς δίαιτα!