Θάνος Καληώρας για τη Τζέσυ Παπουτσή: «Δεν ήταν σε θέση πια να καταλάβει τίποτα»
«Ήταν ένας τόσο αγαπημένος μου άνθρωπος, οτιδήποτε σχεδίαζα να κάνω ή να κάνει, πάντα ήταν σε συνδυασμό να το κάνουμε μαζί» είπε για την αείμνηστη ηθοποιό
Ο γνωστός ηθοποιός βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή «Στούντιο 4» κι αρχικά μίλησε για τη γνωριμία τους. «Όλος ο κόσμος την λάτρεψε την Τζέσυ. Όταν ήμουν στη σχολή του Εθνικού Θεάτρου σαν μαθητής, η Τζέσυ ήρθε σαν επαγγελματίας ηθοποιός και δούλευε στον χορό του αρχαίου δράματος. Γνωριστήκαμε, γιατί συνυπήρχαμε ο ανδρικός και ο γυναικείος χορός στη Λυσιστράτη του Μάνου Χατζιδάκη. Μια τυπική γνωριμία όπως γνωρίζεσαι με όλα τα νέα παιδιά που έρχονται στον χώρο», είπε χαρακτηριστικά.
«Εκεί γνωριστήκαμε, πορευτήκαμε μαζί για 7-8 χρόνια και κάποια στιγμή σε μια παράσταση, αγαπηθήκαμε. Εκεί πια συνυπήρχαμε μαζί, ήταν η κολλητή μου φίλη. Ήξερε τα πάντα για μένα, τα λέγαμε όλα και ήταν η πιο αγαπημένη μου φίλη. Από την πρώτη ημέρα δεν μπήκα στο τρυπάκι να δω κάτι διαφορετικό και εκείνη με έβλεπε σαν φίλο, γιατί ήμασταν σε άλλους δρόμους», συμπλήρωσε στη συνέχεια.
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-crkn2swpc569)
Κλείσιμο
Όπως εξήγησε, ο έρωτας μεταξύ τοους προέκυψε αφού ο ίδιος τελείωσε, με τα στρατιωτικά του καθήκοντα. «Μετά το Εθνικό, εγώ πήγα στρατό κι η Τζέσυ ήταν στο Εθνικό. Ξαναγύρισα μετά και ξαναμπήκα στο Εθνικό και μετά από δυο, τρία χρόνια έγινε όλο αυτό. Δεν ξέρω πώς έγινε για να πω την αλήθεια», σημείωσε.
Όσο για τις αναμνήσεις που έχει από εκείνη, ο ηθοποιός είπε: «Είχαμε πάει εκδρομές, όπως κάναμε με όλα τα παιδιά, ήρθαμε ίσως πιο κοντά και κάπως έτσι, ξεκίνησε. Τώρα είναι και... προ Χριστού αυτό, όπως καταλαβαίνετε! Δεν μπορώ να θυμάμαι. Δεν ήταν όμως καθόλου αμήχανο, γιατί γνωριζόμασταν τόσα χρόνια. Ήταν ένας τόσο αγαπημένος μου άνθρωπος, οτιδήποτε σχεδίαζα να κάνω ή να κάνει, πάντα ήταν σε συνδυασμό να το κάνουμε μαζί. Η κοινή μας ζωή ήταν καλή στην αρχή, στο τέλος δεν ήταν καλή, αλλά οι σχέσεις μας παρέμειναν πάρα πολύ καλές, γιατί είχαμε το παιδί και ουσιαστικά όλο το βάρος και όλη η αγάπη μας ήταν εκεί».
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-crkn6w0s73w1)
Τέλος, μίλησε για την περιπέτεια της υγείας της και την απώλειά της. «Ήταν πάντα αισιόδοξη και πίστευε ότι θα τα καταφέρει. Όταν έκανε την πρώτη επέμβαση, το έχει πει κι η ίδια, ότι πίστευε ότι θα το ξεπεράσει αυτό το πράγμα. Για έξι χρόνια, πήγαιναν πολύ καλά τα πράγματα, αλλά από το 2017 άρχισαν να στραβώνουν. Εκεί πια έβλεπες ότι κάποια πράγματα δεν γύριζαν πίσω. Οπότε, τον τελευταίο καιρό ήρθε τελείως ξαφνικό αυτό. Ήμουν μάλιστα στο σπίτι την ημέρα που έπαθε αυτό το πράγμα και αναγκαστήκαμε να την πάμε στο νοσοκομείο. Πήγαμε στο νοσοκομείο, έκανε τις επεμβάσεις, αλλά από εκείνη την ημέρα και μετά, δεν καταλάβαινε τίποτα. Δεν ήταν σε θέση πια να καταλάβει τίποτα. Για δυόμιση μήνες ήταν σε αυτήν την κατάσταση», εξήγησε κλείνοντας.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.