Κορωνοϊός - Πρόεδρος Δαμασκηνιάς (104,6): Κρίμα από τον Θεό να μεταδοθεί ο ιός, γι' αυτό μπήκαμε σε καραντίνα
Έκκληση από τον πρόεδρο της Δαμασκηνιάς μέσω του ΘΕΜΑ 104,6 να μείνουν όλοι σπίτι τους
«Είναι κριμά από τον Θεό να μεταδοθεί ο κορωνοϊός, γι' αυτό μπήκαμε σε καραντίνα».
Το μήνυμα αυτό έστειλε μέσω του ΘΕΜΑ 104,6 το πρωί της Τετάρτης ο πρόεδρος της Δαμασκηνιάς, Παύλος Τζάνας, του ενός εκ των δύο χωριών στην Κοζάνηπου έχουν τεθεί σε καραντίνα λόγω του κορωνοϊού.
«Έχουμε 10 ασθενείς από το χωριό, μαθαίνω ότι είναι σε καλύτερη κατάσταση. Είναι ηλικίας από 65 ετών και πάνω» περιέγραψε ο κ. Τζάνας.
Ερωτηθείς αν έχει καταλάβει από πού ξεκίνησε το πρόβλημα ο προεδρος της Δαμασκηνιάς απάντησε «μάλλον από ένα καφενείο σε στιλ ταβέρνας που ο ιδιοκτήτης έκανε μνημόσυνα και ήρθαν εδώ άτομα από Θεσσαλονίκη και Καστοριά».
Κλείσιμο
Περιγράφοντας την κατάσταση για τους 71 κατοίκους του χωριού ο πρόεδρος της Δαμασκηνιάς είπε «είμαστε λίγο σφιγμένοι αλλά πρέπει να το υποστούμε, το χωριό είνα αποκλεισμένο από την αστυνομία».
Έστειλε τέλος, το μήνυμα «να καθίσουν σπίτια οι ακροατές για να μην μεταδοθεί ο ιός».
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.