Σε συμβολική κατάληψη των γραφείων της Περιφερειακής Ενότητας Χανίων προχώρησαν σήμερα μέλη της ΠΑΣΠ Χανίων σε ένδειξη διαμαρτυρίας για τα προβλήματα στην τριτοβάθμια εκπαίδευση
Σε συμβολική κατάληψη των γραφείων της Περιφερειακής Ενότητας Χανίων προχώρησαν σήμερα μέλη της ΠΑΣΠ Χανίων σε ένδειξη διαμαρτυρίας για τα προβλήματα στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.
Κλείσιμο
Οι φοιτητές, οι οποίοι ήταν και απο το Πολυτεχνείο Κρήτης και απο το παράρτημα Χανίων του ΤΕΙ Κρήτης συναντήθηκαν με τον αντιπεριφερειάρχη Χανίων κ.Απόστολο Βουλγαράκη με τον οποίο και συζήτησαν τα προβλήματα της ανώτατης εκπαίδευσης και ειδικά των ακαδημαικών ιδρυμάτων στην Κρήτη.
Να σημειωθεί πως είναι η πρώτη φορά κατα την οποία φοιτητές της ΠΑΣΠ πραγματοποιούν κατάληψη δημόσιου κτιρίου στα Χανιά προκειμένου να προβάλλουν τα αιτήματά τους.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.