PROTOTHEMA

Πολιτική

Με στελέχη της φιλανδικής εταιρείας συναντήθηκε ο πρωθυπουργός

Τι είπε ο Σαμαράς στα στελέχη της Nokia

Τι είπε ο Σαμαράς στα στελέχη της Nokia
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Instagram
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

Γιατί ο πρωθυπουργός είπε ότι το ελληνικό παραγωγικό μοντέλο βοηθάει τέτοιου είδους μεγάλες εταιρείες - Χαρακτήρισε τη φιλανδική εταιρεία «πρωταθλήτρια της τεχνολογίας»

Με στελέχη της φιλανδικής εταιρείαςε Nokia συναντήθηκε σήμερα ο πρωθυπουργός Αντώνης Σαμαράς στο Μέγαρο Μαξίμου θέλοντας να καταδείξει τη σημασία που αποδίδει η κυβέρνησή του στην προσέλκυση ξένων επενδύσεων.

«Είναι πολύ σημαντικό όταν σήμερα παίρνουμε πληροφόρηση ότι μια πρωταθλήτρια της τεχνολογίας όπως είναι η Nokia - Siemens Networks όχι μόνο επεκτείνει τις δραστηριότητές της κι αυτό είναι από μόνο του ένα πολύ θετικό νέο αλλά ετοιμάζεται - εκτός από τις άμεσες 150 προσλήψεις νέων επιστημόνων- στην ανάδειξη και στην εδραίωση της χώρας μας ως μιας περιοχής που πραγματικά το δικό μας παραγωγικό μοντέλο θα μπορεί να βοηθάει τέτοιου είδους μεγάλες εταιρείες», τόνισε ο κ. Σαμαράς απευθυνόμενους στα στελέχη της φιλανδικής εταιρείας.

Με την τοποθέτησή του αυτή ο πρωθυπουργός θέλησε να περάσει το μήνυμα ότι η Ελλάδα γίνεται φιλικότερη στις πολυεθνικές εταιρείες, αφού όπως χαρακτηριστικά είπε «το δικό μας παραγωγικό μοντέλο θα μπορεί να βοηθάει τέτοιου είδους μεγάλες εταιρείες».


Parmenos27/04/201300:08

ΕΛΑΤΕ ΕΛΑΤΕ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΓΙΑ 300 ΚΑΙ 400 ΕΛΑΤΕ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΒΡΕ ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΣΤ ΚΟΠΡΙΤΕΣ

Απάντηση
ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ26/04/201321:14

Η ΝΟΚΙΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΕΔΩ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΝΕΕΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΚΗΡΥΣΣΕΙ Η ΙΔΙΑ. ΤΟΥΣ ΨΕΚΑΣΜΟΥΣ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΗ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΣΗΜΑΤΟΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙ ΥΠΟΘΕΤΩ . ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΠΩΣ ΟΙ ΕΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΊΚΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥΣ ΣΕ Ο,ΤΙ ΑΦΟΡΑ ΒΑΡΕΑ ΜΕΤΑΛΛΑ. ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΤΩΡΑ ΘΑ ΑΠΟΒΛΑΚΩΘΕΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΘΝΟΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΟ ΣΤΙΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΑΠΟΒΛΑΚΩΣΗΣ. ΨΑΞΤΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΒΑΡΕΩΝ ΜΕΤΑΛΛΩΝ ΣΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ. Α ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΤΕ !!!! ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΚΙΝΗΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ΚΛΑΨΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΡΑΤΣΙΑ. ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕ ΠΡΟΒΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ !!!!!!

Απάντηση
ΤΟΥ ΕΙΠΕ26/04/201318:14

κανένας ότι η ΝΟΚΙΑ είναι τελειωμένη? Άλλο ένα παράθυρο για να χωθεί και από αλλού η αμόλυντη SIEMENS.

Απάντηση
THEODOROS26/04/201317:55

ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ...........

Απάντηση
@vagos | 26/04/2013 16:0226/04/201316:31

ησουν καλο ρομποτακι σήμερα?

Απάντηση
paul26/04/201316:30

Το ευτύχημα με την επιχειρηματικότητα στην Ελλάδα είναι ότι πάντα θα υπάρχουν θύματα που το μόνο που κάνουν είναι να κοροϊδεύουν και να μυξοκλαίνε για τους μισθούς που είναι πάντοτε πείνας είτε είναι 1000 ευρώ, είτε 700 είτε 500 και οδεύουμε προς τα 300. Το καλύτερο ανειδίκευτο προσωπικό είναι το ηλίθιο ανειδίκευτο προσωπικό.

Απάντηση
amerikanos26/04/201316:29

Επειδη συμβαινει να χερω καλα την νοκια θα ειθελα να πω οτi οπου ακους πολλα κερασια κρατα και μικρο καλαθακι h Nikia Networks πνεει τα λοσθια εδω ειχαν research center sto Karraporti Espoo kai το κλεισανε γιατι δεν πηγαινε αλλο τα μισα κτηρια στα headquarters sto Espoo ειναι αδεια οι 150 που δηθεν θα παρουν θα κανουν τεχνικη υποστιριχει στους ελληνες πελατες Nokia networks που ειδη εχουν απολυσεις μεχρι σημερα πολλους λογω του ανταγωνισμου με την κινεςικη huwaei!!!! γιατι μου λογοκρεινετε τα ποστ δεν σας αρεσει η αληθεια η γουσταρετε να ριχνετε κουτοχορτο στην μαριδα ???

Απάντηση
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ26/04/201316:27

ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 120000 ΚΕΛΕΜΠΙΕΣ ΚΑΙ 50000 ΚΑΜΗΛΕΣ, ΤΕΛΗ ΙΟΥΛΙΟΥ ΘΑ ΤΙΣ ΠΡΟΒΑΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΕΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΡΕΕΙ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΣΤΟ ΚΑΛΠΑΚΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ!! ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΟΤΙ Ο AJAX ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΥΡΩΠΗ ...ΓΑΤΑΚΙΑ ΕΕ ΓΑΤΑΚΙΑ!! Ο ΑΝΕΛΚΑ ΠΡΟΒΑΡΕΙ ΤΑ ΜΠΛΕΕ ΡΕ. ΟΙ ΡΥΘΜΟΙ ΑΝΑΠΤΥΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΗΠΕΙΡΟ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΟ 20%!!! ΑΝΕΡΓΙΑ ΜΗΔΕΝ, ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΕΓΑ ΗΓΕΤΗ ΑΝΤΩΝΗ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ. ΖΟΥΜΕ ΜΑΓΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ, ΠΟΙΑ ΕΛΒΕΤΙΑ ΚΑΙ ΝΟΡΒΗΓΙΑ ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΚΡΑΤΟΣ)))))

Απάντηση
ΟΛΕ26/04/201316:27

Nokia - SIEMENS Networks ...........SIEMENS ???????? Ωχ Παναγία μου ,,,

Απάντηση
ΚΟΜΝΗΝΟΣ26/04/201316:24

Αυτο θελουμε.Επενδυσεις στη συγχρονη τεχνολογια.θα μαθουμε πολλα απο τους Φιλανδους.Μην ξεχναμε οτι Ελληνες θα ειναι οι 150 επιστημονες.

Απάντηση