Χάντερσφιλντ-Τότεναμ 0-4: Πήρε μπροστά ο Κέιν και η παρέα του

Η Τότεναμ ήταν εντυπωσιακή, διέλυσε 4-0 εκτός έδρας τη Χάντερσφιλντ με τον Κέιν να κάνει ακόμα ένα μεγάλο ματς

Κέιν, εσύ σούπερ σταρ! Ο διεθνής φορ διανύει τον καλύτερο μήνα της καριέρας του έχοντας 17 γκολ με Σπερς και Αγγλία στον Σεπτέμβρη! Ο Κέιν πέτυχε δυο γκολ και η Τότεναμ πέρασε... αέρας από την έδρα της νεοφώτιστης, Χάντερσφιλντ επικρατώντας 4-0!

Οι Λονδρέζοι δε συνάντησαν την παραμικρή δυσκολία κόντρα στη Χάντερσφιλντ, καθώς επικράτησαν 4-0 στο «John Smith's Stadium». Οι Σπερς πέτυχαν τη δεύτερη διαδοχική τους νίκη και βρέθηκαν προσωρινά στην 3η θέση. Μόλις στο 9ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ.

Λάθος της άμυνας, ο Κέιν το πήρε πάνω του και με ιδανικό τελείωμα πέτυχε το 1-0. Στο 17ο λεπτό οι Λονδρέζοι συνεργάστηκαν άψογα, ο Ντέιβις έγινε αποδέκτης και πέτυχε το 2-0. Στο 23' ο Κέιν με ιδανικό πλασέ έβαλε τίτλους τέλους στο ματς διαμορφώνοντας το 3-0.

Από το σημείο εκείνο κι έπειτα οι Λονδρέζοι κατέβασαν ρυθμό, ενώ οι γηπεδούχοι αδυνατούσαν να απειλήσουν. Η Τότεναμ στις καθυστερήσεις πέτυχε το τέταρτο γκολ με σκόρερ τον Σισοκό από ασίστ του Ντέιβις.

ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ: Λεσλ, Σμιθ, Γέργκενσεν, Σίντλερ, Λέβε (60' Μαλόουν), Χογκ (82' Γουάιτχεντ), Μόουι (61' Μπίλινγκ), Κατσούνγκα, Ινς, Φαν λα Πάρα, Ντεπουάτρ
ΤΟΤΕΝΑΜ: Λορίς, Αλντεβάιρελντ, Σάντσες, Βερτόνχεν, Τρίπιερ (82' Γουόκερ Πίτερς), Γουίνκς, Ντάιερ, Ντέιβις, Έρικσεν (75' Σισοκό), Άλι, Κέιν (87' Σον)