Λιγκ Καπ: Πέταξε έξω τη Νιούκαστλ η Νότιγχαμ Φόρεστ!

Σπουδαία νίκη-πρόκριση για τη Νότιγχαμ Φόρεστ μέσα στο «St. James’ Park», καθώς επικράτησε 3-2 της Νιούκαστλ στην παράταση και… προχωρά στο αγγλικό Λιγκ Καπ

Ακάθεκτη σε ακόμη έναν θεσμό προχωρά η Νότιγχαμ Φόρεστ!

Η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη… έκλεισε το σπίτι της Νιούκαστλ και προκρίθηκε στον τρίτο γύρο του αγγλικού Λιγκ Καπ.

Η άλλοτε πρωταθλήτρια Ευρώπης, με τον Μπουχαλάκη να ξεκινά βασικός και να αντικαθίστανται στο ημίχρονο, επικράτησε 3-2 των «καρακαξών» και μάλιστα μέσα στο «St. James’ Park».

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 3’ με τον Μίτροβιτς, ωστόσο μέσα σε διάστημα τριών λεπτών, ο Κάμινγκς σκόραρε δις και έφερε τα πάνω-κάτω στην αναμέτρηση.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Άαρονς ισοφάρισε για τη Νιούκαστλ και τελικώς το ματς οδηγήθηκε στο έξτρα 30λεπτο, αφού το δεύτερο μέρος δεν έκρυβε… συγκινήσεις.

Εκεί, όμως, ήρθε το… πολυπόθητο γκολ για τη Νότιγχαμ Φόρεστ, η οποία ολοκλήρωσε την μεγάλη έκπληξη. Στο 97’, λοιπόν, ο Γουόκερ έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ την ομάδα του (2-3), που άντεξε στην πίεση και πανηγύρισε την εκτός έδρας πρόκριση κόντρα σε έναν εξίσου ιστορικό σύλλογο.

Πηγή: sport-fm.gr