Superleague: Κόλλησαν σε ισοπαλίες Ολυμπιακός και ΠΑΟ - Όλα τα γκολ της αγωνιστικής

O εξαιρετικός ΠΑΣ Γιάννινα συνεχίζει την πορεία του - Η ΑΕΚ κέρδισε 3-0 τον Πλατανιά - Σήμερα παίζουν ΠΑΟΚ-Ατρόμητος

Από τις ισοπαλίες Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού απέναντι σε Κέρκυρα και Πανιώνιο σημαδεύτηκε η αγωνιστική δράση του Σαββατοκύριακου για τη Superleague.

Οι ερυθρόλευκοι ήρθαν ισόπαλοι 0-0 με τους Φαίακες στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Οι πράσινοι γλίτωσαν στο 93΄ την ήττα από τον Πανιώνιο καθώς ο Βιγιαφάνες έγραψε το τελικό 1-1 στη Νέα Σμύρνη.

Ο εξαιρετικός ΠΑΣ Γιάννινα καθάρισε 2-0 τη Βέροια και (έστω και προσωρινά) είναι μόνος δεύτερος στη βαθμολογία.

Παίζοντας με 10 από το 18' και μένοντας πίσω στο σκορ με τραβηγμένο πέναλτι, η ΑΕΛ δεν τα παράτησε κόντρα στον Αστέρα και δικαιώθηκε, αφού σκοράροντας με τον ίδιο τρόπο, πήρε βαθμό (1-1) στην Τρίπολη.

Μετά από 77 λεπτά κατάθλιψης στο βροχερό ΟΑΚΑ, ο Μάνταλος το πήρε πάνω του και οδήγησε την ΑΕΚ σε πολύ δυσκολότερη νίκη απ’ όσο δείχνει το 3-0 με τον Πλατανιά.

Ο Ηρακλής ήταν ανταγωνιστικός για 60 λεπτά, αλλά ο Λεβαδειακός με δύο κεφαλιές των Γιακουμάκη και Σίλβα σε ένα τρίλεπτο καθάρισε το ματς, με τον Μάντζιο να βάζει το… κερασάκι στην τούρτα (3-0).

Παίζοντας εξαιρετικά την κόντρα επίθεση, η Ξάνθη έφυγε το «διπλό» από την έδρα του Παναιτωλικού (2-3) και επέστρεψε στις νίκες ύστερα από αρκετό καιρό, έχοντας τον Γιουνές και Τριάδη σε μεγάλα κέφια.

Η αγωνιστική ολοκληρώνεται σήμερα με τον αγώνα ΠΑΟΚ-Ατρόμητος.