Βίντεο: Ο Καρέλης μπήκε αλλαγή στο 90' και στο 91' έβαλε ασύλληπτη γκολάρα!

Τι κάνει ο Καρέλης; Ο Έλληνας φορ μπήκε αλλαγή στο 90ο λεπτό του Γκενκ-Άντερλεχτ και στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα, πέτυχε ένα εκπληκτικής ομορφιάς γκολ

Ο Νίκος Καρέλης μπορεί να μην έπαιξε ως βασικός με την ομάδα του Γκενκ στο παιχνίδι εναντίον της Άντερλεχτ, άφησε όμως την σφραγίδα του με ένα υπέροχο γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Ο Καρέλης πέρασε στο ματς στο 90ό λεπτό του αγώνα και σκόραρε στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, σχεδόν 20 δευτερόλεπτα από την είσοδό του, διαμορφώνοντας το τελικό 5-2 για την Γκενκ επί της Άντερλεχτ.

Ήταν το έβδομο γκολ του Νίκου Καρέλη στο βελγικό πρωτάθλημα.