«Ντόρτια» για Άρσεναλ, Σίτι - Σοκ στο τέλος και… για φούντο η Νιούκαστλ!

Όλο και πιο κοντά στον υποβιβασμό η Νιούκαστλ, η οποία έχασε 3-2 με γκολ στα… χασομέρια από τη Νόριτς, που πήρε τεράστια νίκη! Άνετο απόγευμα για Άρσεναλ και Σίτι. «Κόλλησαν» Στόουκ, Γουέστ Χαμ

Και ο… κακός χαμός στη φετινή Premier League, συνεχίζεται!

Η Νιούκαστλ ισοφάρισε στο 86’ (2-2) τη Νόριτς, εκτός έδρας, αλλά δέχθηκε γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Όλσον και γνώρισε νέα, καταδικαστική, πιθανότατα, ήττα (3-2), καθώς τη φέρνει πολύ πιο κοντά στον υποβιβασμό, έξι αγωνιστικές πριν το τρομερό φινάλε στην Αγγλία.

Την ίδια στιγμή, βέβαια, που τα «καναρίνια» πήραν μια τεράστια νίκη-μισή σωτηρία!

Από εκεί και πέρα, Άρσεναλ και Σίτι έκαναν… πάρτι κόντρα σε Γουότφορντ και Μπόρνμουθ αντίστοιχα, επικρατώντας αμφότερες 4-0.

Αλέξις Σάντσες, Ιουόμπι (σκόραρε σε δεύτερο σερί ματς), Μπεγιερίν και Γουόλκοτ πέτυχαν τα γκολ των «κανονιέρηδων» στο Λονδίνο, που δεν αντιμετώπισαν το παραμικρό πρόβλημα και θα μπορούσαν να φτάσουν και σε μεγαλύτερο σκορ, ενώ με τέρματα των Φερνάντο, Ντε Μπρούινε και Αγκουέρο, οι «πολίτες» προηγούνταν 3-0 στο 19’(!) στο Μπόρνμουθ, κλείνοντας τον… χορό ο Κολάροφ στις καθυστερήσεις.

Δείτε εδώ, πώς νωρίτερα η Τσέλσι επικράτησε 4-0 της Άστον Βίλα στο Μπέρμιγχαμ.