Μουρίνιο: «Είμαι τυχερός που δεν έχω 11 Ντιέγκο Κόστα»

Κριτική στην αγγλική ποδοσφαιρική ομοσπονδία για την απόφασή της να τιμωρήσει τον Ντιέγκο Κόστα με τρεις αγωνιστικές αποκλεισμό άσκησε ο Ζοζέ Μουρίνιο μιλώντας στον Τύπο

«Είμαι τυχερός που δεν έχουμε 11 Ντιέγκο Κόστα στην ομάδα γιατί η διάθεση να τον τιμωρήσουν θα ήταν τόσο μεγάλη», τόνισε ο πορτογάλος στη συνέντευξη Τύπου ενόψει του αγώνα με την Πόρτο για την δεύτερη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ και συνέχισε αφήνοντας την μπηχτή του... «Το καλό είναι ότι μπορεί να παίξει μέχρι να τον τιμωρήσουν και πάλι».

Η Τσέλσι στο πρώτο της παιχνίδι στη διοργάνωση πήρε εύκολα τη νίκη 4-0 με αντίπαλο την Μακάμπι Τελ Αβίβ στην Αγγλία. Αντίθετα με εκείνη την εμφάνιση στο παιχνίδι με την Νιούκαστλ οι «μπλε» ήταν καλοί στο ένα ημίχρονο σε ένα ματς που έληξε ισόπαλο 2-2.

«Μπορεί να νικήσεις σε ένα ματς εάν παίξεις καλά για 45 λεπτά. Αλλά συνήθως πρέπει να παίξεις καλά σε περισσότερα λεπτά», σχολίασε.

Πηγή: sport-fm.gr