Λύγισε την Κβίτοβα η Σάκκαρη

sac

Έκανε την υπέρβαση και λύγισε την Πέτρα Κβίτοβα με 6-4, 2-6, 6-3 η Μαρία Σάκκαρη και προκρίθηκε στους «16» του τουρνουά στο Σινσινάτι

Μεγάλη πρόκριση στους «16» του τουρνουά στο Σινσινάτι πήρε η Μαρία Σάκκαρη επικρατώντας 6-4, 2-6, 6-3 της Πέτρα Κβίτοβα.

Η 21χρονη πρωταθλήτρια βρέθηκε πίσω στα games του πρώτου σετ, όμως ισοφάρισε σε 4-4 και έφτασε στο 1-0 σετ χωρίς να δυσκολευτεί περισσότερο.

Η έμπειρη Τσέχα πήρε με μεγάλη ευκολία το δεύτερο σετ και μπήκε δυνατά στο τρίτο, όμως η Σάκκαρη και πάλι έδειξε την ψυχραιμία και ανέκτησε το προβάδισμα για το 2-1 σετ.

Επόμενη αντίπαλος για την Ελληνίδα πρωταθλήτρια είναι η νικήτρια του ζευγαριού Σαμπαλένκα-Ζενγκ που θα αναμετρηθούν στις 18:00.

Ο Βόλος ξεκίνησε το παρθενικό του ταξίδι στη Super League με ένα πολύτιμο διπλό (1-2) στην έδρα του Πανιωνίου, χτίζοντας ήδη από την πρεμιέρα διαφορά +9 από τους «κυανέρυθρους» - Ο Μουνίθ και τα δύο γκολ των νεοφώτιστων,

atromitos-ael

Ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ, Έντμουρ Κρίστινσον, ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της ισοπαλίας (1-1) στο Περιστέρι, αφού έκανε απίθανο λάθος για να προηγηθεί ο Ατρόμητος και έσωσε πέναλτι στις καθυστερήσεις, κρατώντας τον βαθμό για την ΑΕΛ!