Μπεργκ: «Ο διαιτητής μου είπε ότι αν ήταν πέναλτι θα μου δώσει δύο στη συνέχεια»

berg_pen_18112018

Ο Μάρκους Μπεργκ αποκάλυψε τον διάλογο που είχε με τον διαιτητή της αναμέτρησης της Σουηδίας με την Τουρκία στο ημίχρονο και την υπόσχεση που του δόθηκε.

Ο Μάρκους Μπεργκ κέρδισε το πέναλτι με το οποίο η Σουηδία επιβλήθηκε με 1-0 της Τουρκίας και διατήρησε στο ακέραιο τις ελπίδες της για την κατάκτηση της πρώτης θέσης. Μετά το τέλος του αγώνα ο πρώην επιθετικός του Παναθηναϊκού αποκάλυψε τον διάλογο που είχε στο ημίχρονο με τον διαιτητή Κόβακς και τα παράπονά του για ένα πέναλτι που δεν του δόθηκε στο πρώτο μέρος.

«Ο διαιτητής μου είπε ότι αν ήταν πέναλτι, τότε θα μας δώσει δύο στο δεύτερο μέρος. Τελικά, πήραμε ένα και κερδίσαμε, οπότε ήταν καλό. Δεν ξέρω αν η κουβέντα μας βοήθησε γιατί θα μπορούσαμε να είχαμε πάρει δύο πέναλτι», αποκάλυψε ο Μπεργκ.

Ο Κιθ Λάνγκφορντ μίλησε στο Eurohoops για τη δύσκολη περίοδο που βιώνει ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ, με τον Αμερικανό σκόρερ να αναφέρεται στη νίκη επί της Νταρουσάφακα, στο πώς μπορεί να προχωρήσει η ομάδα, αλλά και στο περιστατικό με την “απάντησή” του στην εξέδρα.

4b7ed4d4-mitoglou_gist_pappas_pao_darussafaka-625x375

Μόνο η μεγάλη εμφάνιση του Ντίνου Μήτογλου συγκαταλέγεται στα θετικά για τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ, σε ένα βράδυ που παραλίγο να εξελιχθεί σε εφιάλτη. Η παρατεταμένη κακή εικόνα, η έκρηξη του Γιαννακόπουλου και η ομάδα που “πνίγεται” αδικαιολόγητα από την πίεση.

4656267

Με γκολ του Δεληγιαννίδη με απευθείας εκτέλεση φάσουλ ο ΟΦΗ πήρε το προβάδισμα στο 26' - Ο Τόνσο στο 61' ισοφάρισε σε 1-1  ΄και ο ίδιος παίκτης στο 87' πέτυχε το 2-1 - Από το Novasports 2 η μετάδοση του αγώνα

4656190

Ο Ντουρμισάι ισοφάρισε στο 82' το γκολ του Νικολιά και... κάπου εκεί ανέλαβε δράση ο Ευριπίδης Γιάκος! Με εξαιρετικό πλασέ και με εύστοχο χτύπημα πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 3-1, δίνοντας «ανάσα» στον ΠΑΣ Γιάννινα.

citizens

Η Μάντσεστερ Σίτι με δύο γκολ του Ζεσούς και ένα του Στέρλινγκ επικράτησε της Έβερτον, προσπέρασε προσωρινά τη Λίβερπουλ και περιμένει... δώρο από τη συμπολίτισσα Γιουνάιτεντ στο αυριανό ντέρμπι του Άνφιλντ