Υποχρεωμένος να κερδίσει ο Παναθηναϊκός

aos

Αναγκαιότητα αποτελεί για τον Παναθηναϊκό η νίκη απόψε στην Ποντγκόριτσα απέναντι στην Μπουντούτσνοστ. Επιστροφή για Λοτζέσκι

Απαγορεύεται νέο στραβοπάτημα για τον Παναθηναϊκό, αν δεν θέλει να δει τους στόχους του να απομακρύνονται νωρίς στην Ευρωλίγκα. Απόψε (20:00, Novasports 1, ΣΠΟΡ FM 94,6 και sportfm.gr) δοκιμάζεται στην Ποντγκόριτσα απέναντι στην Μπουντούτσνοστ με στόχο την επιστροφή στις νίκες μετά την ήττα από τη Ζαλγκίρις στο ΟΑΚΑ και το πρώτο του «διπλό» μετά την ήττα από την Μπάγερν στο Μόναχο.

Ο Τσάβι Πασκουάλ θα έχει διαθέσιμο ξανά τον Ματ Λοτζέσκι, κάτι που του προσφέρει μεγαλύτερη ισορροπία και ασφάλεια στο μακρινό σουτ. Όμως θα χρειαστεί κάτι παραπάνω από την επάνοδο του Αμερικανού άσου και οι «πράσινοι» γνωρίζουν καλά πως έχουν αρκετά πράγματα να βελτιώσουν, κυρίως αμυντικά αλλά όχι μόνο.

Η Μπουντούτσνοστ μπορεί να μην έχει νίκη (0-4) μέχρι τώρα, ωστόσο στην έδρα της είναι πάντα πολύ επικίνδυνη και έβγαλε το λάδι σε Αρμάνι Μιλάνο και Μακάμπι Τελ Αβίβ για να κερδίσουν.

Διαιτητές του αγώνα θα είναι ο Χουάν Κάρλος Γκαρθία (Ισπανία), ο Φερνάντο Ρότσα (Πορτογαλία) και η Άνε Πάντερ (Γερμανία).

ΣΧΟΛΙΑ (1)

Φίλαθλος

με τον προπονητή που έχει ο Παναθηναϊκός ι πιθανότητές του για νίκη είναι 50 -50. Και ως συνήθως αν χάσει θα χάσει στα 2 τελευταία λεπτά του αγώνα(το 80% των αγώνων του τα χάνει στα 2 τελευταία λεπτά και δευτερόλεπτα, καθότι ο προπονητής του είναι ανεκδιήγητος στην εφαρμογή καλού αγωνιστικού συστήματος της ομάδας στα τελευταία λεπτά. Είναι ένας φοβισμένος προπονητής και ο Παναθηναϊκός με αυτόν είναι φύσει αδύνατον να φτάσει κάποτε στους 4 τις Ευρώπης).Απορώ πώς τον κρατάει ο Παναθηναϊκός τόσο καιρό, εφόσον θέλει να έχει υψηλές βλέψεις.

Kore2

Η Εθνική ομάδα πόλο της Νοτίου Κορέας είναι η οικοδέσποινα, αλλά κι η πιο αδύναμη απ' αυτές που συμμετέχουν στο τουρνουά και το γκολ που πέτυχε κόντρα στην Ρωσία πανηγυρίστηκε σαν... νίκη - Κι ας έληξε το ματς 1-30!