Super League: Όλο το πρόγραμμα και οι ημερομηνίες διεξαγωγής των αγώνων

Liggkkkkaaa

Μετά από από αρκετά χρόνια η διοργανώτρια αρχή έκανε γνωστές όλες τις ημερομηνίες όλων των αγωνιστικών - Πότε τελειώνει το πρωτάθλημα και πότε θα έχουμε διακοπές στη νέα αγωνιστική περίοδο

Μπορεί να καθυστέρησε, μπορεί να μην ξέραμε μέχρι την Πέμπτη πόσες ομάδες θα πέσουν και πόσες θ' ανέβουν, μπορεί να μην γνωρίζαμε ποια κανάλια θα δείχνουν τους επτά συλλόγους όμως τελικά δόθηκαν απαντήσεις. Και όχι μόνο αυτό. Την Παρασκευή το απόγευμα η Super League προχώρησε στην ανακοίνωση όλων ημερομηνιών όλων των αγωνιστικών!

Κάτι το οποίο δεν είχε συμβεί τα τελευταία χρόνια μιας και υπήρχαν χρονιές που έβγαινε μία μία η αγωνιστική. Πλέον όλες οι ομάδες γνωρίζουν ακριβώς το καλεντάρι με τις διακοπές του πρωταθλήματος, τα ευρωπαϊκά παιχνίδια τα ματς της Εθνικής αλλά κι αυτά του Κυπέλλου!

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι ημερομηνίες των αγωνιστικών

Η 1η/16η αγωνιστική (25-26-27 Σεπτεμβρίου και 12-13-14 Ιανουαρίου)
Ξάνθη-Παναθηναϊκός
ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
Παναιτωλικός-Ατρόμητος
Πανιώνιος-ΟΦΗ
Λαμία-Αρης
ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης
Ολυμπιακός-Λεβαδειακός
Απόλλων Σμύρνης-Λάρισα
Η 2η/17η αγωνιστική (1-2 Σεπτεμβρίου και 19-20-21 Ιανουαρίου)
Παναιτωλικός-ΟΦΗ
Πανιώνιος-ΠΑΟΚ
Ατρόμητος-Ξάνθη
Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ
Παναθηναϊκός-Λαμία
Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα
Αρης-ΑΕΛ
Λεβαδειακός-Απόλλων Σμύρνης

Η 3η/18η αγωνιστική (15-16-17 Σεπτεμβρίου και 26-27-28 Ιανουαρίου)
ΟΦΗ-ΠΑΟΚ
Ξάνθη-Παναιτωλικός
ΑΕΚ-Πανιώνιος
Λαμία-Ατρόμητος
Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΛ-Παναθηναϊκός
Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα
Αρης-Λεβαδειακός

Η 4η/19η αγωνιστική (22-23-24 Σεπτεμβρίου και 2-3-4 Φεβρουαρίου)
Ξάνθη-ΟΦΗ
ΠΑΟΚ-ΑΕΚ
Παναιτωλικός-Λαμία
Πανιώνιος-Ολυμπιακός
Ατρόμητος-ΑΕΛ
Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης
Παναθηναϊκός-Λεβαδειακός
ΠΑΣ Γιάννινα-Αρης

Η 5η/20η αγωνιστική (29-30 Σεπτεμβρίου και 9-10-11 Φεβρουαρίου)
ΟΦΗ-ΑΕΚ
Λαμία-Ξάνθη
Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ
ΑΕΛ-Παναιτωλικός
Απόλλων Σμύρνης-Πανιώνιος
Λεβαδειακός-Ατρόμητος
Αρης-Αστέρας Τρίπολης
Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα

Η 6η/21η αγωνιστική (6-7 Οκτωβρίου και 16-17-18 Φεβρουαρίου)
Λαμία-ΟΦΗ
ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Ξάνθη-ΑΕΛ
ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης
Παναιτωλικός-Λεβαδειακός
Πανιώνιος-Αρης
Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα
Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός

Η 7η/22η αγωνιστική (20-21-22 Οκτωβρίου και 23-24-25 Φεβρουαρίου)
ΟΦΗ-Ολυμπιακός
ΑΕΛ-Λαμία
Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ
Λεβαδειακός-Ξάνθη
Αρης-ΠΑΟΚ
ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός
Παναθηναϊκός-Πανιώνιος
Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης

Η 8η/23η αγωνιστική (27-28-29 Οκτωβρίου και 2-3-4 Μαρτίου)
ΑΕΛ-ΟΦΗ
Ολυμπιακός-Απόλλων Σμύρνης
Λαμία-Λεβαδειακός
ΑΕΚ-Αρης
Ξάνθη-ΠΑΣ Γιάννινα
ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος-Ατρόμητος

Η 9η/24η αγωνιστική (3-4-5 Νοεμβρίου και 9-10-11 Μαρτίου)
ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης
Λεβαδειακός-ΑΕΛ
Αρης-Ολυμπιακός
ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία
Παναθηναϊκός-ΑΕΚ
Αστέρας Τρίπολης-Ξάνθη
Ατρόμητος-ΠΑΟΚ
Πανιώνιος-Παναιτωλικός

Η 10η/25η αγωνιστική (10-11 Νοεμβρίου και 16-17 Μαρτίου)
Λεβαδειακός-ΟΦΗ
Απόλλων Σμύρνης-Αρης
ΑΕΛ-ΠΑΣ Γιάννινα
Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός
Λαμία-Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΚ-Ατρόμητος
Ξάνθη-Πανιώνιος
ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός

Η 11η/26η αγωνιστική (24-25-26 Νοεμβρίου και 30-31 Μαρτίου)
ΟΦΗ-Αρης
ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός
Παναθηναϊκός-Απόλλων Σμύρνης
Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΛ
Ατρόμητος-Ολυμπιακός
Πανιώνιος-Λαμία
Παναιτωλικός-ΑΕΚ
ΠΑΟΚ-Ξάνθη

Η 12η/27η αγωνιστική (1-2-3 Δεκεμβρίου και 6-7-8 Απριλίου)
ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ
Αρης-Παναθηναϊκός
Λεβαδειακός-Αστέρας Τρίπολης
Απόλλων Σμύρνης-Ατρόμητος
ΑΕΛ-Πανιώνιος
Ολυμπιακός-Παναιτωλικός
Λαμία-ΠΑΟΚ
ΑΕΚ-Ξάνθη

Η 13η/28η αγωνιστική (8-9-10 Δεκεμβρίου και 14 Απριλίου)
ΟΦΗ-Παναθηναϊκός
Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα
Ατρόμητος-Αρης
Πανιώνιος-Λεβαδειακός
Παναιτωλικός-Απόλλων Σμύρνης
ΠΑΟΚ-ΑΕΛ
Ξάνθη-Ολυμπιακός
ΑΕΚ-Λαμία

Η 14η/29η αγωνιστική (15-16-17 Δεκεμβρίου και 29 Απριλίου)
Αστέρας Τρίπολης-ΟΦΗ
Παναθηναϊκός-Ατρόμητος
ΠΑΣ Γιάννινα-Πανιώνιος
Αρης-Παναιτωλικός
Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ
Απόλλων Σμύρνης-Ξάνθη
ΑΕΛ-ΑΕΚ
Ολυμπιακός-Λαμία

Η 15η/30η αγωνιστική (22-23 Δεκεμβρίου και 30 Απριλίου)
ΟΦΗ-Ατρόμητος
Πανιώνιος-Αστέρας Τρίπολης
Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
Ξάνθη-Αρης
ΑΕΚ-Λεβαδειακός
Λαμία-Απόλλων Σμύρνης
Ολυμπιακός-ΑΕΛ
Πηγή:www.gazzetta.gr

ΣΧΟΛΙΑ (4)

Φιέστα τίτλου

Στη Λιβαδειά. Μάλιστα.

Γαρ

Μόνο αν τιμωρήσουν και αφαιρέσουν βαθμούς από τους πρωτοπόρους ,χάρτινοι!!!!!!!!

trelosaektzis

Πως γίνεται η 1η αγωνιστική να είναι 25-26 και 27 Σεπτεμβρίου και η 2η αγωνιστική να είναι 1 και 2 Σεπτεμβρίου ?

Τυχεροι

Εντελως τυχαια ο Ολυμπιακος ξεκιναει με 3 παιχνιδια εντος...ενω ολες οι ομαδες πρεπει να εχουν 2 μεσα 2 εξω.

ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΣΧΟΛΙΟΥ
Απομένουν χαρακτήρες
* Υποχρεωτικά πεδία

Δείτε Επίσης

lille

Η Λιλ δεν κατάφερε να λυγίσει εντός έδρας την Ρεμς και μάλιστα χρειάστηκε το τελευταίο λεπτό για να πάρει την ισοπαλία (1-1). Μοιρασιά στο Στρασμπούρ - Καέν.

wol2

Στα πάνω της η Γουλβς, αφού μετά τη νίκη κόντρα στην Τσέλσι, επικράτησε και της Νιουκάστλ στο Σεντ Τζέιμς Παρκ με γκολ του Ντόχερτι στο 94' (2-1).

river_main

Στην ουδέτερη Μαδρίτη Ρίβερ και Μπόκα αυτή τη φορά διαφήμισαν το ποδόσφαιρο της Λατινικής Αμερικής - Η Μπόκα προηγήθηκε στο 44' με τον Μπενεντέτο - Η Ρίβερ ισοφάρισε στο 68' με τον Πράτο και στην παράταση παίζοντας από το 92' με παίκτη παραπάνω κυριάρχησε πλήρως με τους Κιντέρο (110'), Μαρτίνεζ (122') να της χαρίζουν τον τίτλο - Δείτε όλα τα γκολ

boca_main2

Μετά από μια πραγματική μάχη που κρίθηκε στην παράταση η Ρίβερ Πλέιτ κατέκτησε το Κόπα Λιμπερταδόρες - Η αποβολη του Μπάριος στο 92' άλλαξε τα δεδομένα και τα γκολ του Κιντέρος (110'), Μαρτίνεζ (122') έδωσε τον τίτλο στην Ρίβερ - Στην κανονική διάρκεια η  Μπόκα προηγήθηκε στο 44' με τον Μπενεντέτο και στο 68' ο Πράτο ισοφάρισε για την Ρίβερ

4648786

Στο 36' ο Νούνιτς πάγωσε την Τούμπα ανοίγοντας το σκορ για την Λάρισα - Στο 45'+2' ο Πρίγιοβιτς με π'έναλτι που κέρδισε ο ίδιος, αλλά και την αποβολή του Καρανίκα, ισοφάρισε σε 1-1 - Στο 69' ο Ακπόμ πέτυχε το 2-1 για τον Δικέφαλο

11