Βίντεο: Με γκολάρες η τελευταία πρόβα της Αγγλίας!

england

Στο τελευταίο φιλικό πριν το Μουντιάλ, τα Λιοντάρια έδειξαν καλή εικόνα στο 2-0 επί της Κόστα Ρίκα και φεύγουν για τα γήπεδα της Ρωσίας

Εχει περάσει ακριβώς ένας χρόνος (Ιούνιος 2017) από την τελευταία ήττα (σε φιλικό με τη Γαλλία). Εκτοτε η Αγγλία τρέχει ένα καλό αήττητο σερί 10 αγώνων, το οποίο έφτασε με το εύκολο 2-0 επί της Κόστα Ρίκα. Αυτό ήταν το τελευταίο φιλικό πριν το Μουντιάλ και τα Λιοντάρια έδειξαν κάποια καλά στοιχεία.

Το σίγουρο ήταν ότι άρεσαν τα δύο γκολ που σημείωσαν. Ειδικά εκείνο του Ράσφορντ στο (13'), καθώς κρέμασε τον Κέιλορ Νάβας με μακρινή λόμπα έξω από την περιοχή. Το ψαράκι του Γουέλμπεκ σε κενή εστία (76') κλείδωσε τη νίκη των Αγγλων που θα περιμένουν τώρα την πρεμιέρα τους με την Τυνησία (18 του μήνα), ενώ η Κόστα Ρίκα έχει ακόμα ένα φιλικό με το Βέλγιο.

Πηγή: gazzetta.gr

Με τον Στρέλνιεκς να μιλά στα κρίσιμα και τον Μιλουτίνοφ να ήταν... πύργος, ένας τραγικός επιθετικά Ολυμπιακός νίκησε στην παράταση τον μαχητικό Χολαργό, ο οποίος έφτασε κοντά στο «μπαμ»!

4689279

Ο Σκουλάς... ανακάλυψε πέναλτι στη «βουτιά» του Κάστρο και η Ξάνθη αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Κουλούρη, πήρε την μεγάλη νίκη με 2-1 κόντρα στον Ατρόμητο με σκόρερ τους Ντουρίτσκοβιτς και Κάστρο -  Σε τροχιά πεντάδας πλέον οι «ακρίτες»

4688215

Ανάσα παραμονής για τον ΟΦΗ που επικράτησε με 3-0 του Παναιτωλικού χάρη στο εκπληκτικό ντεμπούτο του Ναμπί (2 γκολ-απευθείας φάουλ) - Ανύπαρκτη κόκκινη στον Κυριακίδη πριν το 2-0 - Ο Στρέζος απέκρουσε πέναλτι του Μοράρ

4688783

Σε έναν αγωνιστικό χώρο που είναι ακατάλληλος για ποδόσφαιρο, οι παίκτες της ΑΕΛ και του Άρη κατέβαλαν μεγάλη προσπάθεια για να παίξουν χωρίς όμως να καταφέρουν να βρουν τα αντίπαλα δίχτυα (0-0)!