Το έκανε και πάλι: Ο αθλητής της Τόνγκα ημίγυμνος και λαδωμένος στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς

Δεν τον πείραξε το κρύο κι ο χιονιάς και μπήκε στο Ολυμπιακό Στάδιο που κατασκευάστηκε μόνο για τις τελετές των Αγώνων αψηφώντας τα κρυοπαγήματα

Από το ταεκβοντό στο σκι κρος κάντρι πέρασε ο Πίτα Ταουφατοφούα και από τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ!

Ο 34χρονος αθλητής από την Τόνγκα το έκανε και πάλι. Εμφανίστηκε μισοντυμένος και… λαδωμένος στην τελετή έναρξης των Αγώνων της Ν. Κορέας, όπως είχε κάνει και στο Ρίο.

Και καλά στη… Βραζιλία είχε και ζέστη. Τώρα; Κι όμως δεν τον πείραξε το κρύο κι ο χιονιάς και μπήκε στο Ολυμπιακό Στάδιο που κατασκευάστηκε μόνο για τις τελετές των Αγώνων αψηφώντας τα κρυοπαγήματα.

Η Λιλ δεν κατάφερε να λυγίσει εντός έδρας την Ρεμς και μάλιστα χρειάστηκε το τελευταίο λεπτό για να πάρει την ισοπαλία (1-1). Μοιρασιά στο Στρασμπούρ - Καέν.

wol2

Στα πάνω της η Γουλβς, αφού μετά τη νίκη κόντρα στην Τσέλσι, επικράτησε και της Νιουκάστλ στο Σεντ Τζέιμς Παρκ με γκολ του Ντόχερτι στο 94' (2-1).

river_main

Στην ουδέτερη Μαδρίτη Ρίβερ και Μπόκα αυτή τη φορά διαφήμισαν το ποδόσφαιρο της Λατινικής Αμερικής - Η Μπόκα προηγήθηκε στο 44' με τον Μπενεντέτο - Η Ρίβερ ισοφάρισε στο 68' με τον Πράτο και στην παράταση παίζοντας από το 92' με παίκτη παραπάνω κυριάρχησε πλήρως με τους Κιντέρο (110'), Μαρτίνεζ (122') να της χαρίζουν τον τίτλο - Δείτε όλα τα γκολ

boca_main2

Μετά από μια πραγματική μάχη που κρίθηκε στην παράταση η Ρίβερ Πλέιτ κατέκτησε το Κόπα Λιμπερταδόρες - Η αποβολη του Μπάριος στο 92' άλλαξε τα δεδομένα και τα γκολ του Κιντέρος (110'), Μαρτίνεζ (122') έδωσε τον τίτλο στην Ρίβερ - Στην κανονική διάρκεια η  Μπόκα προηγήθηκε στο 44' με τον Μπενεντέτο και στο 68' ο Πράτο ισοφάρισε για την Ρίβερ