«Διπλό» της Κύπρου μέσα στην Ελβετία!

Χάρη σε ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο, η Κύπρος επικράτησε 80-76 μέσα στην Ελβετία, φτάνοντας στην πρώτη της νίκη στα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ του 2017

Ζωντανή στο κυνήγι της πρόκρισης έμεινε η Κύπρος, καθώς πήρε σπουδαίο «διπλό» μέσα στην Ελβετία, επικρατώντας 80-76, με αυτή να είναι η πρώτη νίκη της στα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ του 2017.

Η αντεπίθεση των νικητών ξεκίνησε στο τρίτο δεκάλεπτο, ενώ το ροζ φύλλο ήρθε χάρη σε μία εξαιρετική τέταρτη περίοδος με το επιμέρους σκορ να ήταν στο υπέρ τους 24-16.

Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν οι Κινγκ και Παντελή με 21 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από τους γηπεδούχους πρώτος σκόρερ ήταν ο Ραμσάιερ με 22 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 25-18, 45-38, 60-56, 76-80.

Πηγή: sport-fm.gr