Παναθηναϊκός: Έχασε το «τρίποντο» μέσα από τα χέρια του κόντρα στον ΟΦΗ

Για 85' λεπτά ο Παναθηναϊκός κρατούσε μια σημαντική νίκη, όμως η παθητική του εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, έδωσε την ευκαιρία στον καλύτερο ΟΦΗ να ισοφαρίσει σε 1-1 και να πάρει έναν «χρυσό» πόντο

ΟΦΗ και Παναθηναϊκός έμειναν στο 1-1 στο Ηράκλειο. Οι Κρητικοί, ήταν καλύτεροι, έχασαν πολλές, έμειναν πίσω στο σκορ με τέρμα του Κλωναρίδη, όμως παίζοντας μονότερμα τους «πράσινους» λυτρώθηκαν με πέναλτι του Ζε Εντουάρντο.

Κακός και φοβισμένος ο Παναθηναϊκός, αδυνατούσε να δημιουργήσει ευκαιρίες και να απειλήσει τον Φερνάντες, τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Μεγάλη εμφάνιση από τον Καπίνο, ο οποίος σε κάποιες περιπτώσεις κράτησε τον Παναθηναϊκό στο παιχνίδι.