Μώραλης: Τρεις γιγαντοοθόνες στον Πειραιά για τον τελικό του Conference League
Τι επισήμανε ο Δήμαρχος Πειραιά στο περιθώριο συνέντευξης Τύπου για τις Ημέρες Θάλασσας για τον τελικό του Conference League και τις ενέργειες της Δημοτικής Αρχής
Ο Δήμαρχος Πειραιά, Γιάννης Μώραλης, μιλώντας στη συνέντευξη Τύπου για τις «Ημέρες Θάλασσας 2024» τοποθετήθηκε και για όσα θα γίνουν στο πλαίσιο του τελικού της 29ης Μαϊου για το Conference League όπου ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει τη Φιορεντίνα στην OPAP Arena.
Ο Μώραλης ειδικότερα σχολίασε ανάμεσα στα άλλα ότι «θα προτιμούσα να άνοιγε το στάδιο Καραϊσκάκη. Στο στάδιο Καραϊσκάκη όμως απ' όσο έχω ενημερωθεί γίνονται εργασίες. Αυτό που συζητά η δημοτική Αρχή είναι να βάλει 3 οθόνες μεγάλες σε τρία σημεία της πόλης: στην πλατεία Κοραή, στη Ζέα και στα Καμίνια με 2.000 καθίσματα. Έτσι όποιος κόσμος θέλει να το δει έξω να μπορεί να το κάνει. Θα το ξέρουμε μέχρι αύριο ή την Τετάρτη».
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.